Trending

Dostluğunuzu Pekiştirecek 5 Film


Arkadaşlıkları konu alan bu filmleri arkadaşlarınızla izleyip dostluğunuzu pekiştirebilir, dostluğun ne kadar harika bir şey olduğunu hatırlayabilirsiniz, İşte sizler için hazırladığımız dostluğunuzu pekişterecek 5 film...

5d2a1977f4f3-wefas-jpg-jpg
Dostluğunuzu Pekiştirecek 5 Film
Giriş15.11.2019 11:50

Sevginin Gücü - Leon (1994)

 

Luc Besson tarafından yazılan ve yönetilen 1994 yılı Fransa yapımı filmi. Başrollerinde Jean Reno ve Natalie Portman yer almakta. Léon, ABD’nin New York şehrinde oturan, patronundan aldığı işleri yapan bir tetikçidir. Mathilda adında küçük bir kızla yolları kesişir. Hayatının bundan sonraki döneminde hiç alışık olmadığı bir dünyanın kapısını aralar. Film, Natalie Portman’ın ilk filmi olması ile de dikkat çekiyor.

 

Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption (1994)

 

Stephen King’in Rita Hayworth ve Shawshank’in Kefareti adlı romanından uyarlanan, Frank Darabont’un senaryosunu yazdığı ve yönettiği Esaretin Bedeli adlı filmin başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman yer almakta. IMDb sitesinde 1 milyon 800 binden fazla kişinin oylarıyla 10 üzerinden 9.3 puan alan ve gelmiş geçmiş en iyi film seçilen film, masumiyetini iddia etmesine rağmen karısını ve sevgilisini öldürdüğü gerekçesi ile Shawshank Devlet Cezaevi’nde yaklaşık 20 senesini geçiren bankacı Andy Dufresne’in hikâyesini anlatıyor.

 

Can Dostum - Good Will Hunting (1997)

 

Senaryosunu Matt Damon ve Ben Affleck’in yazdığı filmin başrollerinde Robin Williams d yer almakta. Film, ‘En iyi Senaryo Ödülü’ne de layık görülmüştür. Filmde, Will Hunting (Matt Damon) Massachusetts Üniversitesi’nde çalışmakta olan bir hademedir. Aynı zamanda çok zeki ve öğrenmeyi seven birisidir. En yakın çocukluk arkadaşlarıyla ile beraber ara sıra mahalledeki diğer genç gruplar ile kavga ederler. Bu yüzden başı kanunla derttedir ve son yapmış olduğu kavgadan dolayı hapse gönderilir. Daha önce Will’in yeteneğini fark edip araştıran yüksek okul profesörü bir şartla ona kefil olup hapishaneden çıkarılmasını sağlar. Tek şart Will’in bir terapist tarafından tedavi edilip içerisindeki öfkenin dindirilip iyileşmesini sağlamaktır. Will, terapist Robin Williams ile beraber hayatını yeniden yönlendirmeye başlayacaktır.

 

Yeşil Yol - The Green Mile (1999)

 

Stephen King’in aynı ada sahip romanından uyarlanan 1999 yapımı film bir filmdir. Film “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü”. “En İyi Uyarlama Senaryo Akademi Ödülü”. “En İyi Film Akademi Ödülü” . “En İyi Müzik Akademi Ödülü”ne aday gösterilmiştir. Kocaman bir cüsseye sahip olan John Coffey, iki kız çocuğunu öldürmek ile suçlanmış ve idama mahkûm edilmiştir. Ürkütücü görünümünün tam tersine bir hayli ince ve karmaşık bir iç dünyası olan Coffey, bazı doğaüstü güçlere de sahiptir. Hapishanenin infaz odası başgardiyanı Paul Edgecomb’un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sorması ile beraber aralarında bir diyalog başlar.

 

3 Ahmak - 3 Idiots (2009)

 

2009 yılı Bollywood yapımı olan 3 Idiots, Hindistan’ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve maceralarını konu edinmektedir. Film, Hindistan’da tüm zamanların en yüksek gişe rekoru ve hasılatını yapan filmlerinden biri oldu. 3 Idiots filminde, Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi’nin hikayesi anlatılır. Raju'nun hayali ailesini fakirlikten kurtarmak, Farhan ailesinin istediği gibi bir mühendis olmak için bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makineleri sevdiği için mühendis olmayı istemektedir. Bu amaçlar doğrultusunda çaba sarf eden arkadaşların yaşadığı maceralar, olaylar anlatılmaktadır.

 

 

Can Dostum - The Intouchables (2011)

 

Olivier Nakache ve Éric Toledano’nun yönettiği 2011 yapımı Fransız film. Başrollerini François Cluzet ve Omar Sy paylaşmaktadır. Film, yamaç paraşütü sırasında kaza yapıp boynundan aşağısı felç olan bir adam ile işe aldığı yardımcısının hikâyesini işlemektedir. Film 8 kategoride César Ödülü’ne aday gösterilirken, filmdeki performansı ile Omar Sy “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nün sahibi olmuştur.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.