Güzellik Sırları

Doğal Yöntemlerle Saç Düzleştirme


Düz saçların modası asla geçmez. Saçlarınızı ağır kimyasal işlemlere maruz bırakmadan, fön için kuaför salonlarına koşmadan, her gün düzleştirmeden daha da iyisi saçınıza zarar vermeden doğal yollarla bu görüntüye ulaşmanız mümkün.

cb9cb5a73b07-sac-jpg
Doğal Yöntemlerle Saç Düzleştirme
Giriş27.11.2019 16:26

 

 

Pek çok insan saçlarını düzleştirmek için düzleştiricilerine uzanır. Isı veya kimyasallarla tekrarlanan düzleştirme saçları zayıflatarak kırılmaya ve saç dökülmesine neden olur. İşte saçınızı doğal olarak nasıl düzleştirebileceğiniz yöntemler…

 

1. Hindistan Cevizi Sütü ve Limon Suyu

 

 

Hindistan cevizi sütü saçı besler ve yumuşatır. Yumuşatıcı sağlayan doymuş yağlar içerir. Ayrıca kafa derisinin asit-alkali dengesini geri kazandıran asitler içerir. Limon suyu saçınızı düzleştirmeye yardımcı olur. Hindistan cevizi sütü ile birlikte saç derinize C vitamini takviyesi verirken saçınızı şekillendirir. Bu maske saçınıza ipeksi ve yumuşak bir his bırakacak ve ilk uygulamadan hemen sonra saçınızın daha pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

 

Uygulama: Limon suyunu taze hindistan cevizi sütü ile karıştırın. Limon suyunun doğal bir temizleyici ve düzleştirici etkisi vardır ve saça parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Bu karışımı saçlarınıza 30 dakika uygulayın ardından ılık suyla yıkayın.

 

2. Saç Düzleştirmede Sıcak Yağ Tedavisi

 

 

Hint yağı saçınıza bakım yapar ve onarır. Saçınızın yumuşak ve nemli hissetmesini sağlarken elektriklenmeyi kontrol etmeye yardımcı olur. Bu yağın kullanılması saçınızı yumuşatmaya ve parlaklık kazandırmaya yardımcı olur.

 

Uygulama: 1 yemek kaşığı hint yağı, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını birbirine karışana kadar hafif ısıtalım. İyice karıştırıp saç derinize ve saçınıza uygulayın. Saç derinize 10-15 dakika masaj yapın ve toplamda 45 dakika saçınızda beklettikten sonra ılık su ve sülfatsız bir şampuanla saçlarınızı yıkayın. Haftada iki kez kullanıma uygundur.

 

3. Saç Düzleştirme İçin Elma Sirkesi

 

 

Elma sirkesi ile durulama, saçınızdaki fazla yağ, kir ve birikintilerden kurtulmak için harikadır. Ayrıca tırnak etlerindeki kirleri çıkarmaya yardımcı olur ve onları yumuşatır. Saçınızdaki kıvrımlardan kurtulmanıza yardımcı olur ve sağlıklı bir parlaklık ile düz görünmesini sağlar.

 

Uygulama: 4 yemek kaşığı elma sirkesini, 2 su bardağı su ile bir sürahide seyreltin. Saçınızı yıkadıktan sonra son durulama olarak, seyreltilmiş elma sirkesini saçınıza uygulayın.

 

4. Saç Düzleştirme İçin Aloe Vera

 

 

Aloe vera, saç uzamasını desteklerken saçınızın pürüzsüz ve yumuşak kalmasına yardımcı olan enzimlerle doludur. Ayrıca saça nüfuz ederek iyice nemlendirir, kıvrılma olasılığını azaltır.

 

Uygulama: ¼ fincan hindistan cevizi yağı / zeytin yağı, ¼ fincan aloe vera jeli iyice karıştırıp saçınıza uygulayın. Yaklaşık 40 dakika bekletin ve ılık su ve sülfatsız bir şampuanla yıkayın. Haftada bir kullanıma uygundur.

 

5.    Saç Düzleştirme İçin Yumurta ve Zeytinyağı

 

 

Vücudumuzda doğal olarak oluşan yağın yapısı zeytinyağına benzer. Bu nedenle normal dengelerin yeniden kurulmasına yardımcı olur. Yumurta ise saçınızı besleyen ve pürüzsüzleştiren proteinlerle doludur. Yumurta, yağ asitlerinin yanı sıra vitaminler ve mineraller içerir. Bu malzemeleri birleştirmek size yumuşak, elektriklenmeyen saçlar verecektir.

 

Uygulama: 1 adet yumurta ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını iyice birleşene kadar çırpın. Karışımı saçınıza uygulayın ve 1 saat beklettikten sonra ılık su ve şampuanla durulayın. Haftada bir kullanıma uygundur.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.