Güzellik Sırları

Diode Lazer Epilasyon


Diode lazerler alexandrite lazerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. Aslında Diode Lazer 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel bir ad olarak ortaya çıkmıştır.

diode-lazer-epilasyon-bfe19fda-ea9d-4bfd-95a3-9a401fa17ce7
Diode Lazer Epilasyon
Giriş31.03.2021 11:50

Diode lazerler alexandrite lazerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. Aslında Diode Lazer 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel bir ad olarak ortaya çıkmıştır. Farklı ülkelerde üretilmiş olan farklı markalarda diode lazerler Türkiye’de kullanılmaktadır. İki lazer çeşidi de genel olarak epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklılıklar gösterirler. Diode lazerler alexandrite lazere göre daha fazla derine inerler. Bu nedenle derin köklü kıllarda daha etkili sonuç sağlarlar.


Diode lazerler yüz bölgesi, sırt bölgesi ve kol bölgesinde en etkili lazerlerdir. Bu nedenle bir lazer kliniğinde mutlaka bulunmalıdır. Diode lazerlerin önemli avantajlarından bir tanesi de tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Diode Lazer ile

  • Deri üzerinde leke kalma ihtimali azdır.
  • Diode lazerler koyu renk ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde kullanılabilen lazer türlerindendir.
  • Kontakt ya da hava soğutmalı tipleri vardır.
  • Dalga boyu deride alexandrite ve ruby lazerlere kıyasla daha fazla derine ulaşabilir.
  • Cihazın teknik özelliklerinden dolayı pulse süresi uzundur ve esmer tenler için de kullanılabilir.
  • Pulse süresinin uzun olması nedeniyle ince kıllarda etkinliği azalabileceği için pulse süreleri ayarlanabilen diode cihazları da üretilmiştir. Bu tip fonksiyonu bulunan diode lazerler ince tüylerde etkili olabilen önemli lazerlerdendir.
  • Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Bu özellikleri nedeniyle kol ve yüz bölgesinde, erkek sırt bölgesinde en başarılı lazerlerdir.

SOPRANO ICE bir Buz Lazer Epilasyon cihazıdır. Aynı zamanda diode lazer uygulaması olup; lazer epilasyon uygulamalarının çok daha farklı bir boyuta geçmesine vesile olmuştur. Yaz dönemlerinde de korkmadan epilasyon yapabilmenizi sağlayan bu harika uygulama sayesinde, mevsim ayırt etkmeksizin dilediğiniz zaman lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Diğer eski cihazlara oranla buz lazer epilasyonun soğutma sistemi çok daha fazla soğutma gerçekleştirmektedir. Cihaz işlem esnasında -3 dereceye kadar soğutma sağlıyor, cihazın başlığının işlem sırasında buz tutacak kadar soğuması da işlemde hastaların herhangi bir acı hissetmemelerine olanak sağlıyor. Uygulama tüm vücut için yaklaşık 35 - 45 dakika gibi bir sürede sona ermektedir. Bölgesel uygulamalarda ise bu süre oldukça kısa sürmektedir.

Tüm bunların yanı sıra ince tüylerin ve açık renkli tüylerin bile alınabilmesini sağlayan bu harika sistem, acısız bir şekilde dilediğiniz bölgenize epilasyon yapılabilmesine yardımcı olmaktadır.  Dört mevsim uygulanabilir oluşu ve medikal CE ve FDA sertifikası bulunan Buz Lazer, her türlü cilt ve kıl tipi için kullanılabilmektedir.


Özellikle de erkeklerin acı eşiklerinin bayanlara oranla daha düşük olduğunu düşünürsek, "Soprano ice" Buz Lazer Epilasyon cihazının erkekler için oldukça uygun olduğunu söyleyebilir. Kıl yapıları nedeni ile normal cihazlarda daha çok acı hissedebilecekken, bu muhteşem teknoloji sayesinde sıfır acı ile tüm vücut kıllarından ve tüylerinden kolay bir şekilde kurtulabilmektedirler. Kısacası eğer tüylerinizden rahatsız oluyorsanız ve acı çekmeden bu tüylerden kurtulmak istiyorsanız mutlaka "Soprano Ice" Buz Lazer Epilasyonu denemelisiniz.

Lazer epilasyon tedavisi güzellik merkezlerinde ve hastanelerde farklı uygulamalar ve yöntemler ile yapıldığından fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Epilasyon ve Çeşitleri ile ilgili detaylı hazırladığımız içeriğimizi okuyarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.