Etkinlik

ÇOCUKLAR HAKLARINI MİMİ VE LİLİ İLE ÖĞRENECEK


Çocukların korunma, eğitim ve gelişim desteğinin sağlanması konusunda eğitimlerini sürdüren İzmit Belediyesi, “Çocuğum ve Çocukluğumu Koruyorum” sloganıyla yeni bir eğitim programı başlatıyor

cocuklar-haklarini-mimi-ve-lili-ile-ogrenecek-b0c3b2f2-87b9-4e9d-b05b-e245bc363be1
ÇOCUKLAR HAKLARINI MİMİ VE LİLİ İLE ÖĞRENECEK
Giriş04.03.2021 10:20

Çocukların korunma, eğitim ve gelişim desteğinin sağlanması konusunda eğitimlerini sürdüren İzmit Belediyesi, “Çocuğum ve Çocukluğumu Koruyorum” sloganıyla yeni bir eğitim programı başlatıyor

İzmit Belediyesi, çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak çocukların haklarını korumaya ve gelişimlerini desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile ECPAT Türkiye işbirliğinde 8-10 yaş aralığındaki çocuklara yönelik Çocuğum ve Çocukluğumu Koruyorum isimli eğitimler 6 Mart Cumartesi başlıyor.

 

Çocuklar Mimi Ve Lili İle Yolculuğa Çıkacak

 

Çocuklar ve ebeveynleri, ECPAT Türkiye çatısı altında Kocaeli Üniversitesi Arş. Gör. Ezgi Yaman, Sosyal Hizmet Uzmanı Merve Sekban ve intern Meryem Başar tarafından hazırlanan Mimi ve Lili’nin çocuk hakları yolculuğuna eşlik edecek. 28 Mart’a kadar hafta sonları video konferans üzerinden yapılacak eğitimlerde; çocukların temel haklara erişimi, ayrımcılık yapmama, ihmal ve istismarın önlenmesi, cinsel sömürü ve çocuk ticaretinden korunma, başvuru mekanizmaları, mahremiyet eğitimi ve kişisel sınırlar, toplumsal cinsiyet eşitliği, çocuğun doğa ve ekoloji ile ilişkisi, Covid-19 ve stres ile baş etme mekanizmaları, yeterli ve dengeli beslenme gibi pek çok konu ele alınacak.

 

8 Oturumdan Oluşuyor

 

2 bine aşkın çocuğa uygulanan ve uluslararası ödül alan Mimi ve Lili ile çocuk hakları yolculuğu, çocukların haklarını oynayarak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlayacak. 28 Mart’a kadar hafta sonları olacak şekilde sekiz oturumunda oluşan eğitim, çocuk haklarının yanı sıra grup çalışması teknikleri, yaratıcı drama oyunları, müzik ve danslar gibi pek çok teknik ve yöntem içeriyor.

 

Eğitimlere Katılmak İsteyenler

 

İzmit Belediyesi ve ECPAT Türkiye ortaklığındaki eğitimler, hem çocuk katılımının desteklenmesi hem de çocuk ihmal ve istismarı, cinsel sömürü ve çocuk ticaretinin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturacak. 6-28 Mart tarihleri arasında video konferans üzerinde yapılacak eğitimlere katılmak isteyenler http://local.izmit.bel.tr/cocukhaklari/ internet adresinden veya 02623180000-4704 telefon numaralarından kayıt yaptırabilecek.

 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.