Gezilecek Yerler

Çınarlıdere (Çenedere) Mesire Alanı


İzmit içerisinde yer alan mesire alanlarından bir tanesi olan Çenedere Mesire Alanı içinde sahip olduğu imkanlar sayesinde insanların özellikle yaz aylarında burayı etkin olarak kullanmasına neden olmaktadır.

62e3f238844f-cenedere3-jpg
Çınarlıdere (Çenedere) Mesire Alanı
Giriş20.11.2019 17:46

İzmit içerisinde yer alan mesire alanlarından bir tanesi olan Çenedere Mesire Alanı içinde sahip olduğu imkanlar sayesinde insanların özellikle yaz aylarında burayı etkin olarak kullanmasına neden olmaktadır. Derince bölgesinde bulunan Çenedere Mesire Alanı, bölgedeki halk tarafından etkin bir şekilde kullanılmakta ve adeta bölgenin rahat bir nefes almasını sağlamakatadır..

Mesire alanları insanların sıcak yaz günlerinde en önemli kaçış noktalarından bir tanesi olarak dikkat çekerken Çenedere Mesire Alanı bu anlamda çok önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Ülkemizin en kalabalık bölgelerinden bir tanesi olan İzmit içerisinde çok sayıda insan yaşamakta ve buna bağlı olarak da mesire alanlarında ciddi yoğunluklar meydana gelmektedir. Meydana gelen yoğunluktan dolayı insanlar sabahın erken saatlerinde bu alanlara gelmekte ve adeta yer tutmak için birbirleriyle yarışmaktadır.


 
Çenedere Mesire Alanı İzmit’in en önemli mesire alanlarından bir tanesidir ve bundan dolayı belediye tarafından buraya çok fazla önem verilmektedir. Bir dönem bakımsızlık nedeni ile insanların daha az ilgi gösterdiği mesire alanında yakın zamanda çok ciddi düzenlemeler yapılmıştır.

Bunun sonucunda insanların oturabilecekleri yerler yapılmış ve alana mangal yapmak için bölümler eklenmiştir. Bundan dolayı da insanlar buraya geldiklerinde pikniklerini çok rahat bir şekilde yapabilme imkanı bulmaktadır ki bu imkandan dolayı özellikle hafta sonları insanlar buraya akın etmektedir.

Piknik yapmak dışında sadece buraya gezmeye ya da dinlenmeye gelen kişiler için de farklı bölümler yapılmış ve alan tam anlamı ile insanların beklentilerini karşılayacak düzeye gelmiştir.

Çenedere Mesire Alanının temizliğinin belediye tarafından yapılması burasının sürekli olarak temiz kalmasına ve bundan dolayı da insanların gönül rahatlığı ile buraya gelmesine neden olmaktadır. Mesire alanları için temizlik son derece önemli olduğundan insanlar buna çok fazla dikkat çekmektedir.

Ayrıca çocuklar için burada yer alan eğlence noktalarının bakımları da zamanında özenli bir şekilde yapılmakta ve çocuklar güven için de eğlenebilme fırsatı bulmaktadır. Geniş bir yeşil alana sahip olan Çenedere Mesire Alanı Derince ilçesine bağlı Yenikent Mahallesi içerisinde yer almaktadır. Ulaşım son derece kolaydır.

Ve gezinti yerine gelen vatandaşlar çok mutlu. Çınarlıdere gezinti yerine dinlenmek istediklerinde geldiklerini ifade eden vatandaşlar, buranın adeta bir cennet olduğuna dikkat çekiyor. Daha önce bu bölgeye pikniğe geldiklerini ancak çok kötü durumda ve imkânsız olduğunu söyleyen vatandaşlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmalarla tüm ihtiyaçlarının karşılanabileceği mükemmel bir alan elde ettiklerini söyledi. 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.