Trending

Burcuna Göre Seyahat Rotanı Belirlemeye Ne Dersin?


Bırakın yıldızlar sizin için en uygun rotayı belirlesin.Yaz mevsiminin hızla yaklaştığı havaların daha da ısındığı şu günlerde yeni bir tatil planı eminiz ki çok iyi gelecek. Tatil fikri bile ruhumuza pozitif enerji aşılıyor. Tatil için seyahat rotaları bakmaya başlamadan önce burcunuz size nasıl bir yol tarifi veriyor öğrenmek istemez misiniz?

77ccf6fd997d-5c32f84c0f254429bc398ac1-jpg
Burcuna Göre Seyahat Rotanı Belirlemeye Ne Dersin?
Giriş19.06.2020 13:38

Hem karakterimiz, hem de o anki ruhsal durumumuz üzerinde etkisi olan burçlar, birbirinden çok farklı özelliktedir. Birçok insanın ilgisi olsa da olmasa da, kendi burçlarının özelliklerini bildiğini tahmin ediyoruz.Burçların genel özelliklerine göre hangi burcun nerelere gitmesi, ideal tatilini nerelerde yapması gerektiğini tavsiyelerle açıkladık. İşte burçlar ve ideal tatil yerleri...

 

Koç

Cesur ve coşkulu koç burçları yapısı gereği çok canlıdır.Koçlar bitmeyen enerjileri, idealist duruşları ve aceleci yapıları ile her yerde fark edilebilirler. Bulundukları ortamın da enerjisini bir hayli yükselten Koçlar konu tatile gelince de kesinlikle günlük yaşamlarından çok farklı bir deneyim arayışında olurlar.

Enerjik yapıları nedeniyle rafting, yamaç paraşütü, dalış ve dağcılık gibi aktiviteler her yönüyle onlara hitap eder. Bu nedenle yaz tatili için yamaç paraşütü ve dalış gibi aktiviteleri bol bol yapabilecekleri Kaş’ı, kış tatili için ise dağcılık ve kayak gibi aktivitelerin önemli merkezlerinden Kartepe’yi tercih etmelidirler.Ayrıca Akdeniz gizli koyları ve mağraları ile de oldukça ilgi çekici olabilir.

 

Boğa

 

Sanatçı ruhlu, doğayı seven Boğa burçları her daim Avrupa ülkelerinden birinde harika vakit geçirebilirler. Boğa burçlarının bilinen en temel iki özelliği, doğaya olan tutkuları ve yemeğe olan düşkünlükleridir. Bulundukları ortamın güzel bir manzaraya sahip olması ve bunun yanında bu manzaraya karşı birbirinden lezzetli yemeklerin servis ediliyor olması Boğaların huzur bulacakları tatili oldukça iyi tanımlayacaktır.

Her şeye yepyeni bir başlangıç yaptığımız 2020’de, Boğaların en favori yaz tatili beldesi yörenin kendine özgü tatlarını bol bol yiyecekleri, denizinin ve koylarının manzarasından gözlerini alamayacakları Bodrum’un en sakin durağı Mazı olmalıdır. Kışın ise yöresel yemeklerinden yemyeşil doğasına kadar her haliyle güzel olan Antakya doğru bir tercih olacaktır.

 

İkizler

 

Değişime açık, meraklı ve çeşitlilik arayan İkizler burçları için harika bir önerimiz var. Değişken yapılarıyla bilinen İkizler diğer burçlardan farklı olarak aynı anda farklı duyguları yaşayabilirler. Onların bu çok yönlülüğü tatil anlayışlarına da yansır. Yani sessiz-sakin bir yerden ziyade ya birden fazla rotayı barındıran bir tatili ya da pek çok şeyi yapabilecekleri tek bir rotayı tercih ederler.

Yani İkizler alışveriş yapabilecekleri, bol bol denize girebilecekleri, canları istediğinde eğlenebilecekleri, yeni yerler keşfedebilecekleri çok hareketli bir seyahatten keyif alırlar. Yaz aylarının vazgeçilmezi Bodrum bahsettiğimiz tüm aktiviteler için idealdir. Kış tatili tercihlerini ise, sunduğu farklı deneyimler ile ön plana çıkan Kapadokya’dan yana kullanabilirler.

 

Yengeç

 

Hoşgörülü ve geleneksel Yengeç burçları için huzuru ruhunuzun derinliklerinde hissetmeleri önemli. Duygusallığı, evine olan düşkünlüğü ve geçmişe olan bağlılığıyla bilinen Yengeçler, tatillerinde de tüm bu detayları ararlar. Bu nedenle bir Yengeç burcunun seyahatinde hem bir yaşanmışlık ve tarihi miras, hem de huzur ve deniz olmalıdır. 2020 yazında bu sıcaklığı en iyi verecek olan yer, hiç şüphesiz Bozburun olacaktır. Kış ayları için ise daha önce hiç görme fırsatı olmayan Yengeçlerin tercihi her bir köşesinden tarihin ve doğal güzelliğin fışkırdığı Kars’tan yana olmalıdır.

 

Aslan

 

Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven hevesli Aslan burçlarına Bodrum'u öneriyoruz. Lider bir burç olan Aslanın en belirgin özellikleri arasında lükse olan merakı ve yöneticilik yönünün ağır basması gelir. Bu nedenle bir ortamda eğer Aslan varsa mutlaka onu tanırsınız.

Konu tatil tercihine gelince ise Aslanlar, lüksten ödün vermek istemezler. Her ihtiyacının karşılandığı ve içinde bol eğlence barındıran yerler onların tatil anlayışına uygundur. Bu nedenle mümkün olduğunca sessizlikten ve yalnızlıktan uzak kalabalık tatil yerlerini tercih ederler. Yazın Kemer, kışın ise Kartalkaya Aslanların favori durakları olmaya adaydır.
 

Başak

Detaycı, titiz ve dikkatli Başak burçlarının gönüllerini feth etmek için harika bir hedef seçtik. Başaklar yaşamları boyunca herhangi bir adım atmadan önce, her şeyi enine boyuna düşündüklerinden emin olmak isterler. Konu seyahate gelince de bu özelliklerinden farklı bir yaklaşımları yoktur.

Her aşamasının planlandığı seyahatler onlar için oldukça önemlidir ve asla son dakika planlarından hoşlanmazlar. Tercihleri doğa içerisinde bol bol temiz hava ve sakinlik barındıran yerlerdir. Onların favorileri arasında ise, tüm sakinliği ve doğasıyla Gökçeada ve Rize gelmektedir

 

Terazi

 

Zarif ve kibar Terazi burçları gittikleri yerde ahenk ve denge ararlar. Kimi burçlar sakinliği tercih ederken kimi ise tercihini hareketli bir seyahatten yana yapmaktadır. Teraziler de bu burçlar arasında hareketli bir tatili tercih edenler kategorisinde yer alır.

 Çünkü onlar, dışa dönük ve sosyal olmalarıyla bilinirler. Kısacası onların bir yeri sevebilmesi için yanında arkadaşlarının olması ve eğlenceli bir gece hayatına sahip bir yerde olmaları yeterlidir. Bu yüzden yazın popüler tatil beldelerinden Çeşme, kışın da eğlencesi ve aktivitesi bitmeyen Uludağ, en keyifli tatil destinasyonlarından biri olabilir.

 

Akrep

 

Hem özgür ruhları, hem de tutkulu yapılarıyla tanınır Akrepler. Bir su grubu olmaları ise seyahatlerinde denizden kopamamaları anlamına gelir.

Kafa dinleyecekleri, gürültüden uzak bir sahil kasabası Akreplerin favori tatil beldesini tanımlar. Onlar bütün bir senesini bol bol kitap okuyup kendilerine vakit ayırdıkları bir tatili düşleyerek geçirirler. Bu nedenle yazın popüler tatil beldelerinin kalabalığından nispeten uzak olan Assos’u, kış aylarında ise tüm masalsılığıyla Kazdağı’nı tercih edebilirler.

 

Yay

 

Seyahat etmenin bir tutku hatta bir yaşam biçimi olduğu bir burç varsa, o da Yay burcudur. Her daim valizini aldığı gibi yola çıkmaya hazır olan Yaylar; yeni yerler, egzotik duraklar ve farklı kültürler keşfetmeye bayılırlar.

Onların seyahatlerini yalnızca otelde oturarak geçirmelerine imkan yoktur. Bu nedenle nehri, antik kenti, koyları, plajları ve daha nicesiyle Akyaka, Yay burçları için en ideal yaz rotası olurken, tarihi değerleri keşfedebileceği Bergama ise muhteşem bir kış rotası olacaktır.

 

Oğlak

 

Yeni yerler keşfetmeyi seven burçlardan bir diğeri de hiç şüphesiz Oğlaklar. Onlar her ne kadar işine çok düşkün olsa da söz konusu seyahat olunca bu fırsatı asla kaçırmak istemezler. Oğlaklar doğaya olduğu kadar tarihe de oldukça düşkündürler. Ancak şüphesiz onları en mutlu edecek olan tatil uzun doğa yürüyüşlerine çıktıkları, bir dağ ya da köy evini andıran samimi bir konaklama biriminde yapacakları seyahatler olacaktır.

Bu sebeple  yaz için Likya Yolu üzerinde bulunan Faralya’yı, kış rotası için ise Bolu’da bir dağ evini Oğlak burçları için öneririz.

 

Kova

 

Özgürlüğüne düşkün bir burç olan Kovalar için son anda verilmiş bir kararla sırt çantasını alıp yola düşmek oldukça olağan bir durumdur. Bu nedenle turla tatile çıkmayı pek de tercih etmezler. Onlar her zaman daha özgür hareket edebilecekleri bir seyahatten yanadır ve oldukça da uyumlu bir yol arkadaşı olabilirler.

Çünkü seyahatleri boyunca birbirinden çok farklı standartlardaki otellerde kalmak onlar için hiç sorun değildir. Ayrıca bugün şehir yaşamını keşfedeceği bir geziye çıktıysa ,yarın kendisini bir köyde bulabilir. Kovalar için keşfetmenin en keyifli olacağı duraklardan Göcek ve Mardin’i öneriyoruz.

 

Balık

 

Paris ve Viyana gibi klişe önerilerden içi bunalan Balık burçlarını bu tarafa alalım. Ne kadar romantik ve duygusal bir yapınız olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama aynı zamanda sınırsız yaratıcı bir yönünüzün olduğunu da biliyoruz.

Duygusal ve romantik burçlardan biri olan Balıklar, su grubu olmalarının da etkisiyle deniz olmadan yapamazlar. Bu sebeple, çoğunlukla deniz tatilini tercih ederler. Denizin, SPA hizmetlerinin bir de romantik detayların olduğu bir yer Balıkların favori tatilini en güzel tarif eden detaylardır.

Yazın deniz kenarında, güneşin keyfini çıkarabilecekleri Marmaris’e, kışın da karlar altında romantik bir Eskişehir gezisine hayır demeyeceklerini tahmin ediyoruz.

 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.