Trending

Burçlara Göre Karakter Özellikleri


İnsanlar bin yıldır evrenin gizemlerini düşünerek güneşin canlı hareketini, ayın aldatıcı döngüsünü ve tepedeki sınırsız yıldızların girdabını izliyorlar. Astroloji ve astronomi , binlerce yıldır ayrılmaz bir şekilde bağlantılıydı. Bu iki alan zamanla çözülmüş olsa da, kozmosun mistik öğretileri bugün hala bize rehberlik ediyor.

de85eef93365-zodiaco-02-jpg
Burçlara Göre Karakter Özellikleri
Giriş17.07.2020 10:36

Astroloji çalışması kapsamlı, karmaşık ve dönüştürücüdür. Nüanslara rağmen, astrolojinin en temel ilkesi , zodyakın 12 tanıdık burcuna odaklanır. Yüzyıllar boyunca, her burç efsaneler, hayvanlar ve renkler dahil olmak üzere kendi ilişkilerini ve kendi özelliklerini geliştirdi. Her burç, dinamik güçlü yönler ve sinir bozucu zayıflıklarla tamamlanan, hayata bireysel bir yaklaşıma sahiptir.

Güneş burcu, hem amatör hem de profesyonel astrologlar için kozmik fırlatma rampasıdır. Güneş burcunuz doğum tarihinize göre belirlenir ve temel kişiliğinizi, benlik duygunuzu, temel tercihlerinizi ve dünyada hareket etme yollarınızı temsil eder. Bu astrolojik yerleşim, hem içsel yeteneklerinize hem de kör noktalarınıza ışık tutuyor. Bir güneş burcunu özel ve benzersiz kılan şey sevinçler, dilekler, kusurlar ve korkulardır.

 

Astrolojik bilginizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır mısınız? On iki işareti daha da kategorize eden dört üçlü ve dörtlü vardır. Bu kelimeler kulağa anlamsız geliyorsa endişelenmeyin: Kavramlar kolaydır. Üçlüler, ateşi içeren elementler için astrospektir (ateş burçları Koç, Aslan ve Yay'dır); toprak (toprak burçları Boğa, Başak ve Oğlak burçlarıdır); hava (hava burçları İkizler, Terazi ve Kova'dır); ve su (su burçları Yengeç, Akrep, Balık'tır). Genel olarak konuşursak, ateş burçları tutkulu ve coşkuludur , toprak burçları pratik ve topraklıdır , hava burçları entelektüel ve meraklıdır ve su burçları sezgisel ve duygusaldır .

Dörtlülikler, işaretlerin nitelikleridir. Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarını içeren ana burçlar yeni sezonları başlatır. Harekete geçme ve inisiyatif başlatma konusunda mükemmeller . Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarını içeren sabit burçlar mevsimlerin ortasında ortaya çıkar. Hareketi sürdüren sabit, tutarlı kuvvetlerdir. Her sezon, değişime ve dönüşüme çok uygun zahmetsiz akışkanlığa sahip değişken bir burçla (İkizler, Başak, Yay veya Balık) sona erer. Astrolojik kavramları katmanlaştırmaya devam ederken, en gerçek benliğimizi anlamamızı sağlayan zengin ve karmaşık bir uygulamayı açığa çıkarıyoruz .

 


 

 

Koç (21 Mart - 19 Nisan)

Koç bir numara olmayı sever, bu yüzden bu cüretkar koçların burçların ilk burcu olması şaşırtıcı değildir. Cesur ve hırslı olan Aries, en zorlu durumlara bile ilk adımlarını atıyor.

 

 

 

Boğa (20 Nisan - 20 Mayıs)

Boğa, boğa tarafından temsil edilen bir toprak burcudur. Göksel ruh hayvanları gibi, Boğalar da yumuşak sesler, yatıştırıcı aromalar ve sulu tatlarla çevrili sakin, pastoral ortamlarda dinlenmenin tadını çıkarır.

 

 

İkizler (21 Mayıs - 20 Haziran)

Sırf her şeyi halletmek için kendini klonlayabilmeyi dileyecek kadar meşgul müydün? Özetle İkizler deneyimi budur. Göksel ikizler tarafından uygun şekilde sembolize edilen bu hava burcu, kendisini ikiye katlaması gereken pek çok arayışla ilgileniyordu.

 

 

Yengeç (21 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç, önemli bir su burcudur. Yengeç tarafından temsil edilen bu kabuklu deniz ve kıyı arasında kesintisiz bir şekilde dokunarak Yengeç'in hem duygusal hem de maddi alemlerde var olma yeteneğini temsil eder. Kanserler son derece sezgiseldir ve psişik yetenekleri somut alanlarda kendini gösterir: Örneğin, Kanserler bir odadaki enerjileri zahmetsizce toplayabilir.

 

 

Aslan (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Kırmızı halıyı açın çünkü Leo geldi. Aslan aslan tarafından temsil edilir ve bu ruhlu ateş burçları göksel ormanın kralları ve kraliçeleridir. Kraliyet statülerini kucaklamaktan çok mutlular: Canlı, teatral ve tutkulu Aslanlar, gündemde güneşlenmeyi ve kendilerini kutlamayı severler.

 

 

Başak (23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak, tarihsel olarak buğday ve tarım tanrıçası tarafından temsil edilen bir toprak burcudur, Başak'ın maddi dünyadaki köklü varlığından söz eden bir birliktir. Başaklar hayata yaklaşımlarında mantıklı, pratik ve sistematiktir. Bu toprak burcu özünde mükemmeliyetçidir ve gayretli ve tutarlı uygulama yoluyla becerileri geliştirmekten korkmaz.

 

 

Terazi (23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi, Terazi'nin denge ve uyum konusundaki saplantısını yansıtan bir birliktelik olan terazilerle (ilginç bir şekilde, zodyakın tek cansız nesnesi) temsil edilen bir hava burcudur. Terazi simetriye takıntılıdır ve yaşamın her alanında denge oluşturmaya çalışır.

 

 

Akrep (23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep burcunun en yanlış anlaşılan işaretlerinden biridir. İnanılmaz tutkusu ve gücü nedeniyle, Akrep genellikle bir ateş burcu ile karıştırılır. Aslında Akrep, gücünü psişik, duygusal alemden alan bir su burcudur.

 

 

Yay (22 Kasım - 21 Aralık)

Okçu tarafından temsil edilen Yaylar her zaman bilgi arayışı içindedir. Zodyakın son ateş burcu olan Yay, coğrafik, entelektüel ve ruhsal maceraların peşinden koşan alevli oklar gibi birçok arayışını başlatır.

 

 

Oğlak (22 Aralık - 19 Ocak)

Zodyakın son yeryüzü burcu olan Oğlak burcu, bir keçi gövdesi ve bir balık kuyruğu olan mitolojik bir yaratık olan deniz keçisi ile temsil edilir. Buna göre Oğlaklar hem maddi hem de duygusal alemlerde gezinme konusunda yeteneklidir.

 

 

Kova (20 Ocak - 18 Şubat)

Adındaki “aqua” ya rağmen, Kova aslında burcun son hava burcudur. Kova, toprağa su veya yaşam bahşeden mistik şifacı olan su taşıyıcısı tarafından temsil edilir. Buna göre, Kova burcunun en insani astrolojik burcudur.

 

 

Balık (19 Şubat - 20 Mart)

Bir su burcu olan Balık, zodyakın son takımyıldızıdır. İki balığın zıt yönlerde yüzmesiyle sembolize edilir ve Balık burcunun dikkatinin fantezi ve gerçeklik arasındaki sürekli bölünmesini temsil eder. Son burç olarak Balık, diğer tüm burçlar tarafından öğrenilen her dersi - sevinçler ve acı, umutlar ve korkular - emmiştir.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.