Trending

Birkaç Gün Banyo Yapmasanız Bile Ferah Kokmanızı Sağlayacak 10 Yöntem


Duş almak, temiz olmak ve bakterilerden korunmamıza yardımcı olmak için önemlidir. Ancak birkaç gün banya yapmasak bile ferah kokmamızı sağlayacak yöntemlerde bulunuyor.Dünyanın binbir türlü hali var.İşte maddelerle birkaç gün banyo yapmasanız bile ferah kokmanızı sağlayacak 10 yöntem sizlerle....

b1712b3a65e5-icerik1-jpg
Birkaç Gün Banyo Yapmasanız Bile Ferah Kokmanızı Sağlayacak 10 Yöntem
Giriş28.02.2020 15:49

 

1. Vücut Yağları Kullanın

Parfümlü bir vücut yağı kullanmak, bu durumda püskürttüğünüz parfümden daha iyidir, çünkü vücut yağı kokusu cildinizde daha uzun sürer. Ayrıca, her zaman daha doğal bir koku ile daha ince bir aroma seçebilirsiniz.

 

2. Bebek Mendili Kullanın

 

Bebek mendilleri, kötü kokulardan sorumlu bakterileri ortadan kaldırabileceğinden, bir ölçüde temiz hissetmenizi sağlamak için iyi bir seçenektir.

 

3. Ekstra Deodorant Katmanları Kullanın

 

Deodorant kullanmak, terinizin kokusunu önlemenize yardımcı olur. Ekstra katmanlar etkisini en üst düzeye çıkarabilir ve bakterileri öldürebilir.

 

4. İç Çamaşırını Değiştirmek

 

Genelde en çabuk iç çamaşırlarımız kirlenir.Bakteri üretmeye meyillidirler.Bu nedenle iç çamaşırınızı değiştirmek terleme kaynaklı kötü kokuyu azaltmaya yardımıcı olacaktır.

 

5. Çoraplarınızı Değiştirin

 

Ayaklarınız vücudunuzun en çok terleyen ve hoş olmayan bir kokuya neden olan kısımlarından biridir. Çoraplarınızı düzenli olarak değiştirmek hoş olmayan kokuların meydana gelmesini en aza inidrgiyecek.. Ayakkabılarınıza pudra dökmek de kötü kokular için bir çözüm yoludur.

 

6. Soğan, Sarımsak Ve Baharatlı Yiyeceklerden Kaçının

 

Biz yediklerimiz ve bu yiyecekler kötü kokunuzu yoğunlaştırabilir. Bu durumda, bunun yerine sebze ve meyve yemek daha iyidir.

 

7. Sıkı Giysilerden Kaçının

 

Sıkı giysiler vücudunuzun bazı yerlerini ısıtarak terlemeye ve kötü bir kokuya neden olabilir. Gevşek kıyafetler daha ferah kalmanıza yardımcı olacaktır.

 

8. Kuru Şampuan Kullanın

 

Kuru şampuan saçınızı canlandıracak ve yağlı görünmesini engelleyecektir. Saçınıza daha taze bir görünüm ve koku verecektir ve saçınıza daha fazla hacim eklemenize yardımcı olabilir.

 

9. Saç Bantları Ve Sargılar Giyin

 

Kuru şampuanın bitmesi durumunda, saçınızı yerinde tutmak için her zaman toka kullanabilirsiniz. Uygun bir saç modeli seçmek saçınızın kir ve kötü kokusunu kaplayacaktır.

 

10. Cildinizi Nemlendirin

 

Kendinizi nemlendirmek de daha taze kokmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca bol bol su için.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.