Trending

Bencil İnsanlarla Başa Çıkmanın 10 Harika Yolu


Herkes bir ölçüde bencildir. İnsanların iyi çalışması için normal seviyelerde kendini sevme, öz-değer verme ve kendine güven önemliyken, bu özelliklerle biraz fazla bencil, kibirli veya sadece narsisistik olma arasında bir çizgi vardır.

54db8b8eb1b5-resim62-jpg
Bencil İnsanlarla Başa Çıkmanın 10 Harika Yolu
Giriş18.07.2020 13:11

Herkes bir ölçüde bencildir. İnsanların iyi çalışması için normal seviyelerde kendini sevme, öz-değer verme ve kendine güven önemliyken, bu özelliklerle biraz fazla bencil, kibirli veya sadece narsisistik olma arasında bir çizgi vardır.

Örneğin, bazı insanlar her zaman başkalarını kendi dünyalarının daha iyi olduğuna inandırmaya çalışırken, diğerleri sizi her zaman kısaltacak ve siz sizinkini yayınlamak istediğinizde şikayetlerini dile getirmeye çalışacaktır. Yine de diğerleri kendileri hakkında saatlerce konuşabilir, bu da sizin daha az önemli olduğunuzu hissettirir.

Bu bencil insanlar tek tek zaman için tüm fikrini seviyorum biri onlar. Eğer onların yanlış yerleştirilmiş "üstünlüklerine" inanmazsanız sizi sevmeyecekler ve değersizleştirecekler.

Çok bencil biriyle tanışmışsanız veya belki bencil bir arkadaşınız ya da partneriniz varsa, işte onlarla başa çıkmanın bazı somut yolları.
 

 

1. Başkalarına saygı duymadıklarını kabul edin.

Bencil insanlarla başa çıkmak için ilk tavsiye , kendinize karşı gerçekçi olmanızdır. Ben merkezli kişinin ihtiyaçlarınızı ilk önce asla düşünmeyeceğini kabul edin. Bu arkadaşın ya da sevgilinin sizin için anlamı ne kadar önemliyse, başkalarının duygularına ya da refahına saygı duymadıklarını bilin. Cömertlik ve çekicilik anları yaşayabilirler, ancak çoğunlukla, düşünceli ve düşünceli olma becerisinden veya istekliliğinden yoksundurlar. Bu bilgi size ilişkide nerede durduğunuzu net bir şekilde anlamanızı sağlayacaktır.

 

2. Kendinize hak ettiğiniz ilgiyi gösterin.

Bencil insanlar duygusal korsanlardır. İlginizi çekiyorlar ama size hiç vermiyorlar. Duyguların kurumasını önlemek için, duygusal korsana verdiğiniz ilgiyi kendinize verin. Örneğin fiziksel görünümünüzde herhangi bir rahatsızlık varsa berbere veya butiğe gidin ve onu iyileştirin. Buna kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak denir ve egonuzu güçlendirmenin ve hayatınızı korsanlara karşı korumanın harika bir yoludur. Kendini emen bir kişiye dikkat ve enerji verme ihtiyaçlarınızı görmezden gelmek erdemli değildir. Sadece duygusal olarak tükenmiş ve incinmiş olmana neden olur.

 

 

3. Kendinize sadık kalın - onların seviyesine inmeyin.

Bencil insanlar düğmelerinize basabilir ve saçlarını çekiyormuş gibi hissetmenize neden olabilir - bunu yapma. Onların oyununu oynamayın ya da altınızda olan davranışlarda bulunmayın. Kendinize karşı dürüst olun. Size karşı kaba veya kaba davranan benmerkezci birine karşı nazik olmak zordur, ancak onlar gibi olmak işlere yardımcı olmaz. Olduğunuz kişiye odaklanarak ve olduğunuzu bildiğiniz o düşünceli ve sevgi dolu kişi olmaya devam etmeye karar vererek, onlara karşı duyabileceğiniz öfke duygunuzu hafifletin.


4. Onlara dünyanın kendi etrafında dönmediğini hatırlatın.

Kendini emen bir kişi, düşüncelerini veya hislerini dikkate almayı unutacak kadar kendine kapılmış olabilir. Dünyanın onun etrafında dönmediğini biraz hatırlatmaya ihtiyacı olabilir. Konuş ve ona saldırıyormuşsun gibi rastlamadan söyle. Örneğin, öfke nöbeti geçirmek ve bağırmak yerine, “Beni asla dinlemezsiniz; her zaman senin hakkında her şeyi yapıyorsun ”demeyi dene,” Beni gerçekten rahatsız eden bir şey hakkında biriyle konuşmam gerekiyor. Beni dinlemeye istekli olur musun? "

 

5. Onları arzuladıkları ilgiden mahrum bırakın.

Bu, başkalarına saygı duymayı reddeden son derece bencil insanlarla başa çıkmak için güçlü bir stratejidir. İşin püf noktası medeni olmaktır ama asla kendini emen kişinin arzuladığı ilgiyi sunma. Sözlerinizi onlarla ilgili yumuşak, tarafsız yorumlarla sınırlandırarak çalışır. Örneğin, "Seni zavallı şey, bunu sana o mu yaptı?" Demek yerine "Evet, hayat bu" deyin. Bir süre onları şaşırtacak ve dengesini bozacaktır. Unutma, dikkat senin hazinendir. Onlara vermezseniz, büyük olasılıkla kaçarlar.

 

 

6. İlginizi çeken konuları ortaya çıkarın 

Sizi ilgilendiren her ne varsa - marangozluk, yemek pişirme, politika, adını siz koyun - tüm dikkatinizi onun gündeme getirdiği konulara vermek yerine, kendi kendine özümseyen biriyle konuşmalarınızda gündeme getirin. Örneğin, "Kız arkadaşımın bana söylediğine inanmayacaksın!" "Hey, Bill Cosby'nin değerinin ne olduğunu biliyor musun?" gibi bir yanıt verin. Konu ne kadar rastgele ve bencil kişinin konusuyla ne kadar ilgisiz olursa o kadar iyidir. Ne olursa olsun gerçek ilgi alanlarınıza odaklanmaya devam edin ve bencil hikayeleriyle ilgilenmediğinizi anladığında onun sizden kaçmaya çalışmasını izleyin.

 

7. Onlar için iyilik yapmayı bırakın

Bencil insanlar her zaman iyilik isterler, ancak yardımlarına ihtiyacınız olduğunda size yardım etmekten çekinirler. Bu sadece nasıl çalışırlar. Hoşgörülü olmak ve bencil bir arkadaşa veya partnere değişme şansı vermek önemli olsa da, bencilliklerini etkinleştirmemek de önemlidir - özellikle de size zarar verirse. Öyleyse, bencil bir kişi sizden çok fazla iyilik istediğinde pes etmeyin ve her tarafınızdan dolaşmasına izin verin. Kendinizi öne sürün ve önemli değilmişsiniz ya da daha düşük bir statüdeymişsiniz gibi hissettirilmekten hoşlanmadığınızı açıkça belirtin. Duruşunuzu savunmanız gereken bir konuma gelirseniz, bencil insanlar en iyi dinleyiciler olmadığı ve sizi zaten dinlemeyebilecekleri için bunu kısa ve öz tutun.


8. Birlikte geçirdiğiniz zamanı sınırlayın

Birinin çok bencil ve bencil olduğunu anladığınızda, onlardan uzak durmanın tam zamanıdır. Birlikte geçirdiğiniz zamanı mümkün olduğunca sınırlayın. Eskiden her akşam kahve randevuları yaparsanız, tarihleri ​​birbirinden uzaklaştırın ve aramayı ve tüm mesajlarına cevap vermeyi bırakın. İlgisizlikten öfke nöbetlerine ve öfkeye kadar sayısız tepkiyle karşılaşabilirsiniz, ancak kararlı olun. Zamanınız, büyük ölçüde bencil insanlarla geçireceğinizden daha iyidir.

 

 

9. Aktif olarak daha iyi arkadaşlar arayın

Bencil, düşüncesiz insanlara yoğun duygusal enerji vermenin acısını, ıstırabını, incinmesini ve yorgunluğunu hatırlayın ve artık karar vermeyin. Bu tür arkadaşlara bağlanmanıza izin vermeyi reddedin. Bunun yerine, size en az sizin kadar ilgi gösteren yeni arkadaşlar arayın. Sosyal etkinliklerde, dini ibadethanelerde ve gönüllülük merkezlerinde daha fazla dışarı çıkarak ve yeni insanlarla etkileşime girerek yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Yeni ve daha iyi arkadaşlarınız olduğunda, enerjinizi yağmalayan ve bir süreliğine duygularınızı yağmalayan bencil kişinin hikayeleriyle kendinizi eğlendirebilirsiniz - ya da değil.

 

10. İlişkiyi bitirin

Karşılaştığınız bencil kişi değişebilecek gibi görünmüyorsa, bencil ve bencil olmanın ötesinde bir narsist olabilir. Narsistler sadece bencil ve bencil değil, aynı zamanda sempati duygularından yoksun ve kasıtlı olarak başkalarını kullanıyor. Başa çıkmak ortalama bir bencil insandan daha zordur. Bu durumda, onlardan profesyonel yardım almalarını istemeyi deneyebilirsiniz, ancak bu işe yaramazsa onlarla olan tüm bağlantıları kesin ve ilişkiyi doğrudan bitirin. Hayat, bencil insanlar tarafından tıkanmak için çok kısa ve sizden enerji ve mutluluğu emen zehirli ilişkilere bağlanmış durumda.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.