Trending

Beden Dili Okuma Sanatı


Karşınızdaki beden dili ile sizlere ne anlatmak istiyor.Çünkü farkında olmadan yapılan hareketler beden dilimizi oluşturuyor.Beden dilini okumak tam bir sanat.Bugün bu sanatı okumayı öğreneceğiz.İşte beden dili okuma sanatı tüm detayları ile içeriğimizde...

2c7b0a6103d0-beden-dili-jpg
Beden Dili Okuma Sanatı
Giriş22.01.2020 18:00

Zayıf Tensel Dokunuşlar

Kendine güven ve otorite eksikliğinin belirtisi olarak karşımıza çıkar, evet siz ya da karşınızdaki insanın kendine güvenmediği bir durum var ise zayıf tokalaşmalar ya da tensel dokunuşlardan kaçarak bu durumu etrafına sezdirdiği bilinmelidir. 
 


Bakış ve Duruş Konumlanması

 

ortamda sıkılma ile ilgili görsel sonucu

İstemediğiniz bir ortamda mısınız? Zaten bunu bakış ve duruşunuz ile belli ediyorsunuz…Orada olmaktan hoşlanmadığınızı belli etmek çok kolaydır. Özellikle bir noktaya odaklanmak, iletişim konusunda istekli olmamak, fazla etkileşimde bulunmamak bunun en belirgin özellikleri arasında gösterilmektedir. 

 

Kendiniz ile İlgilenmeniz Sakin Olmadığınızı Gösteriyor

 

saçlarla oynama alışkanlığı ile ilgili görsel sonucu

Endişeli ya da tam tersi enerji doluysanız kendiniz ile ilgilenmeye başlarsınız. Bu saçınız ile oynayarak,kıyafetiniz ile ilgilenerek farklı şekillerde gösterilebilir. Eğer sevmediğinizi söylemek için içinizin içini yediğini düşünüyorsanız kendinize bir bakın ve bu hareketlerden birini yaptığınızı fark edin. 

 

Duruş ile Tepki Vermek

 

boring ile ilgili görsel sonucu

Tüm masadakiler bir noktada siz ya da bir başkası farklı bir yönde ise bu bir tür tepki olarak algılanmaktadır. Sizinle aynı ortamda olduğu için rahatsız ya da sıkılmış olabilir bu yüzden size en kısa yoldan bu durumu belli ediyor olabilir. 

 

Abartılı el kol hareketleri

 

Tepkileriniz çok abartılı ise ya bir şeyleri gizliyorsunuz ya da suç kapatmaya çalışıyorsunuz  demektir. Abartılı hareketler sizi suçsuz göstermez aksine daha çok göze batmanıza yol açar.

 

Baş Önde

 

baş önde kızgın ile ilgili görsel sonucu

Başın öne eğilmesi tehdit işareti olarak sayılır. Baş öne eğildiğinde beden de baş ile birlikte kızgınlık ya da tehdit pozisyonu almaktadır. Baş öne eğilmiş bir el bele konulmuş bir diğer elin işaret parmağı aşağı yukarı sallanmakta. Bu durum senden hoşlanmıyorum anlamına gelir. 

Başı öne eğmek aynı zamanda öfkenin ve sinirin de göstergesidir. Küçük çocuklara sinirli bakmalarını söylediğimizde hemen bu pozisyonu alırlar. İç güdüsel bir hareket olduğu düşünülmektedir. İnsanlar karşısındaki kişilere öfkelerini belli etmek için başlarını öne eğip bakmayı tercih ederler. 
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.