Trending

Bebek Pudrası Nerelerde Kullanılır


Bebek pudrası, bebeklerin hassas ciltleri için özel olarak üretilmiş bir üründür. Dış etkenlerle ilk defa karşılaşacak olan bebeklerin tahrişlerini en az seviyede tutmak için kullanılır.

5764351d1275-en_iyi_bebek_pudrasi_hangisi_evde_bitkisel_bebek_pudrasi_yapimi_1561462380_2918-1-png
Bebek Pudrası Nerelerde Kullanılır
Giriş08.01.2020 18:04

Bebek Pudrasının Kullanım Alanları

Bebek pudrasını bireysel bakım olarak cildinizde kullanabilirsiniz. Bebek pudrasını saç bakımınızda da kullanabilirsiniz.Üstünüze yağ dökülsüyse eğer bebek pudrası ile anında müdahalede bulunabilirsiniz. Yaz aylarında meydana gelebilecek terlemelerde, terlenen bölgeye uygulayarak, önleyebilirsiniz. Evinizde beslemiş olduğunuz evcil hayvanınız var ise ve uyuma sorunu çekiyorsa bebek pudrası ile bu duruma son verebilirsiniz.

Bebek pudrasını düğüm olmuş kolyeleri çözmek için,mobilya da bulunan küf kokusunu gidermek için,evi basan karıncalardan kurtulmak için,iskambil kağıtlarında ve eskimiş döşemelerde olan  gıcırtıları gidermek için de kullanmak mümkün olacaktır.Rahatsız eden ayaklarınızı sıkan ayakkabıların oluşturmuş olduğu acıya yine bebek pudrası ile son verebilirsiniz. Spordan önce yaralanacağını düşündüğünüz bölgelere bebek pudrası sürerek önceden merhem etkisi sağlamış olursunuz.

Yağ Lekesi Ve Kötü Kokularda

Yağ lekeleri pek çok kadının kâbusudur. Çıkarma konusunda devamlı sorunlar yaşayabilirsiniz. Yağı çıkarmak artık size daha kolay gelecek. Bebek pudrası yağ lekelerini çıkarmada çok etkilidir. Kıyafetinize ya da bir yere yağ damlaması sonucu olan lekeler için de kullandığımız pudra yağı emdiği için lekenin kolay çıkmasını sağlıyor.

Bebek pudrasının bilinmeyen sırlarından birisi de içinde kötü kokular oluşmuş çekemecelerin  imdadına yetişmesidir. Mobilya da oluşan küf noktasını gidermek için çekmecelerin içerisine bebek pudrası dökün.Kısa bir süre içerisinde kokunun kaybolduğunu göreceksiniz.Daha temiz bir görünümde olan çekmecelerinizi artık yerleştirebilirsiniz.

Ayakkabılarınızın içine biraz bebek pudrası serperseniz meydana gelebilecek ayak kokusuna da son vermiş olacaksınız.Bulaşık eldivenlerinde oluşan plastik kokusu ya da buna benzer bir koku olduğunda bundan rahatsız oluyorsanız bir çözümü var.Bayanlar eldivenlerini çıkardıktan sonra oluşan bu rahatsızlık hissinden kurtulmak istiyor.Kolay bir yolu var bunu çözmenin.Eldivenin içersine bebek pudrası dökelim.Böylece hem kokuya son verecek hem de ellerimizi korumuş olacağız.

 

Bebek Pudrasının Genel Anlamda Evde Kullanımı

Bebek pudrasının en bilinen özelliği bebeklerin narin hassas ciltlerinde kullanılıyor olmasıdır.Ancak sadece bunla kısıtlı değil kullanım alanları.Yukarıda bahsettiğimizden çok daha fazla yararı var.Evinizin içinde,Günlük yaşamımızda meydana gelen küçük ama sinir bozucu sorunları çözmemiz için bize pratik kolay yollar sunuyor.Kedi ve ya köpeğinizin uyku problemi varsa bebek pudrası ile bir son verebilirsiniz.

Kedinizin ya da köpeğinizin uyuduğu alana biraz bebek pudrası serpin.Sadece bunu yapmanız yeterli bir çözümdür.İçinde bulunan etken maddeler sayesinde bebek pudrası evcil hayvanlarınızın mışıl mışıl uyumasını sağlayacak.

Ayağınızı sıkan ayakkabılarınız mevcutsa ayakkabınızın sizi rahatsız eden kısmına bebek pudrası uygulamalısınız. Bu sayede ayakkabılarınız size işkence olmaktan çıkacaktır.Spor öncesi ya da sonrası sizi zorlayan yerlerinize bebek pudrası uygularsanız doğal yollardan kendinize bir merhem hazırlamış olacaksınız.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.