Güzellik Sırları

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?


BB kremleri, aslında renkli nemlendirici olarak da düşünebilirsiniz. Yüzümüzde fondöten kadar ağır durmadığı için, hafif makyaj istediğimiz anlarda tercih ettiğimiz BB kremleri sizin için yakın markaja aldık.

bb-krem-nedir-nasil-kullanilir-372ec88d-cde3-4452-a19c-11ef0390320f
BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?
Giriş21.11.2019 17:36

 

Blemish Balm kelime öbeğinden türeyen BB kremi kusur kapatıcı olarak düşünün. BB kremi sürdüğünüz anda anında cildinizin renk tonunu düzenler, kusurlarınızı kapatır ve size taptaze bir görüntü sunar.

 

BB Krem Nedir?

 

 

BB, cilde nazik davranırken hafif kapatıcılık sağlayan bir fondöten alternatifidir. Blemish Balm kelime öbeğinden türeyen BB kremi kusur kapatıcı olarak düşünün. BB kremi sürdüğünüz anda anında cildinizin renk tonunu düzenler, kusurlarınızı kapatır ve size taptaze bir görüntü sunar. 

 

Açılımı "Blemish Balm" olan BB krem tam olarak ne anlama geliyor? BB krem, 'kusur kapatıcı' veya 'güzellik kremi' anlamına gelir, ancak standart renkli yüz kreminizden daha fazlasını yapar.  Bu kremi tek başına ya da makyaj bazı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu renkli krem, nemlendirici özelliğiyle cildinizdeki ufak çizgileri dolduruyor, teninizi daha eşit bir renge getiriyor ve bu sayede mükemmel makyaj için uygun zemini hazırlıyor. Ayrıca bu ürün, fondöten gibi ağır bir yapıya sahip değil.

 

Eğer günlük makyajınızda sadelikten yanaysanız, bu ürün tam size göre! Cildinizdeki kızarıklıkları ve sivilce izlerinizi kapatmak için illa ağır fondötenler, kapatıcılar sürmenize gerek yok. BB krem cildinizde oldukça doğal bir görüntü bırakacaktır.  Bir yandan cilt tonunuzu eşitlerken, bir yandan cildinizi nemlendirip, güneş koruması sağlayan bu ürünü en çok pratikliği için seviyoruz. Tek bir tüp cildimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor! Size düşen sadece ten renginize uygun olanı seçmek. BB kremlerin, açık, orta ve koyu olmak üzere her cilt tonuna ayrı renkleri olduğu için de çok şanslıyız. 

 

BB Kremini Nasıl Uygulayabilirsiniz?

 

 

Cildinizi temizleyip, tonikle arındırarak makyaja hazırlayın. Ardından BB kreminizi uygulamaya başlayabilirsiniz. BB kremi fırçayla veya süngerle uygulamanıza gerek yok. Ürünü cilde uygulamak ve eritmek için parmaklarınızın sıcaklığını veya nemli bir güzellik süngeri kullanın. Eğer cildinizde rahatsız olduğunuz izleriniz varsa, BB kremi uygulamadan önce kapatıcı sürebilirsiniz. Son olarak dilerseniz elmacık kemiklerinizin üzerine allık uygulayarak cilt tonunuza sıcaklık katın. 

 

Günün sonunda cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin; BB Krem renkli olduğu için gece bakımına uygun olmadığı unutmamalı.

 

BB Kremi, cilt bakım ürünü seçer gibi, cilt tipinizi göz önünüzde bulundurarak seçmelisiniz. Kuru bir cildiniz mi var, yağlı bir cildiniz mi? Yaşla birlikte gelen cilt sorunlarınız mı var, cilt lekeleriniz mi? Ya da yalnızca sağlıklı bir ışıltı mı yakalamak istiyorsunuz? Her zaman cilt tipinize uygun ürünlere yönelin. Ayrıca BB kreminizi alırken;

 

  • GKF'lü(Güneş koruma faktörü) olması gerektiğini

  • Hafif ve az yağlı bir yapıya sahip olması gerektiğini

  • Kullanmadan önce mutlaka denenmesi gerektiğini de unutmayınız…
     

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.