Güzellik Sırları

Bandana Bağlamanın 6 Pratik Yolu


Bandana son yılların vazgeçilmez aksesuarlarından biri haline geldi. Birçok retro stil gibi bandanalar da geri döndü!

5b21a7bf95ae-bandana1-jpg
Bandana Bağlamanın 6 Pratik Yolu
Giriş10.07.2020 11:59

 

Bandanasız Asla Diyorsanız Birkaç İpucu

 

Doğru tercih edilen bir bandana, stilinizi tamamlayabilir veya kombininizi güzelleştirerek bambaşka bir görüntüye sokabilir. Bandanalar başınızı güneşten ve rüzgardan korumak için harikadır. Üstelik kötü saç günleriniz için bir adeta bir kurtarıcıdır.  Küçük bir dokunuş yaratıyor gibi görünseler de yarattıkları etki her zaman büyük oldu. Her sezon çeşit çeşit desenler geliştiren modacılar, bandanadan hiçbir zaman vazgeçemedi. Bu bizim için kurtarıcı oldu çünkü her sezon eklenen birçok yeni çeşitleri ile bandanaları dolabımızda en sevdiğimiz aksesuarlarımız olarak saklayabiliyoruz. 

 

Klasikten Şaşmayanlar İçin

 

 

Bandananın belki de en yaygın kullanımı, tabi ki klasik bağlama biçimi olan saç bandı şekli. Saçları dağınık bırakıyoruz veya bol bir şekilde topluyoruz. Kare olan bandanamızı çapraz uçlarından birleştirerek, bir üçgen haline getiriyoruz. Sivri ucu başımızın arkasına biçimde ensenin altından bağlıyoruz. Kullanımı oldukça basit, istediğiniz desen ve renkte seçerek kıyafetimize uydurmak oldukça mümkün. Bu şekli en klasik kullanımı olduğu için sakın aklınıza demode bir görünüm yaratır mıyım sorusu gelmesin. Emin olun gayet şık bir görünüm elde edeceksiniz.

 

Boynumuz Boş Kalmasın

 

 

Saçınız bozulmasın istiyorsanız ama boynunuzda bir boşluk hissediyorsanız boynunuza da kullanabilirsiniz. Yakın zamanda boynu saran sıkı kolyeler furyası vardı hatırlarsınız. Arada nüksediyor, kolyeler gidiyor yerine bandanalar geliyor. Şimdi bu choker kolye görünümünü bir de bandanayla deneyelim. Bandanamızı katlayıp, üçgen şeklini verdikten sonra yuvarlayalım. Uzun bir hal alan bandanamızı boynumuza sağa veya sola bakacak şekilde, kurdele yaparak bağlayalım. Bu bağlama şeklini, ceketinizin üstüne, tişörtünüzün üstüne kullanabilirsiniz ve daha birçok kombine de uyarlayabilirsiniz. En şık görüntü ise askılı bir elbisenin üstüne, boyuna takılan o bandana. Çok şık görüneceğinize eminiz.

 

Yarım At Kuyruğu

 

 

İlk önce saçınızı at kuyruğu yapın. Çok sıkı olmasına gerek yok gevşek yaparsanız bu daha doğal bir görüntü elde etmenizi sağlayacak. Sanırım bu sizin nasıl sevdiğinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Biraz daha dağınık bir görüntüden hoşlanıyorsanız yarım bir düğüm şeklinde bırakabilirsiniz. Ya da at kuyruğunuzun etrafına sararak kullanabilirsiniz.

 

Bilekte Bandana

 

 

Bandanayı başka bir kullanma şekli de bileğinize bağlamaktır. Üçgen haline getirdiğimiz bandanayı, yuvarlayarak uzun bir şerit haline getirdikten sonra bandananızı bileğinize sıkıca doluyorsunuz ya da isterseniz ucunu sarkıtabilir daha salaş bir görünüm elde edebilirsiniz. Hatta bileklik veya saatinizin yanına bağlayarak daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

Çantam da Nasiplensin

 

 

Bandanaları ille de vücudumuzda taşımak zorunda değiliz. Çantalarımız için aksesuar olarak da kullanabiliriz. Sevdiğiniz bir çantanızın sapına, rengini ve desenini dikkate alarak bağlayabilirsiniz. Bir kurdele şekli verebilir ya da gelişigüzel bağlayıp salaş bırakabilirsiniz. Çantanızın havası bir anda değişecektir.

 

Ayak Bileğinde Bandana

 

 

Ayak bileği, bandana bağlamayı düşündüğünüz bir yer olmayabilir, ancak buna bir şans vermelisiniz. Bileğinizin etrafına bir bandana takmak, hayal etmesi zor olsa da yaz aylarında beklenmedik bir dokunuş için bileğinizin etrafına sarın ve bağlayın. Daha şık bir görüntü için bileklikler ekleyin.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.