Güzellik Sırları

Bakış Estetiği Tasarımı


Etkili bakışlar her güzel kadın ve erkek için vazgeçilmezdir. Parlak göz altı, kalkık göz kapakları, geniş ve eğik göz yapısı güzelliğin simgesi haline gelmiştir. Hollywood ünlülerinin sıklıkla tercih ettiği Badem göz ameliyatının ortaya çıkma sebebi budur.

223e24410b7d-badem-jpg
Bakış Estetiği Tasarımı
Giriş09.07.2020 15:13

 

Birçok insanın gözlerinde ırksal özelliklerle birlikte daha aşağıya doğru, daha üzgün, daha yorgun bir ifade olabiliyor. Üst göz kapağının ve alt göz kapağının bileşke noktası çok önemli. Bazı insanlarda göz kapağının bileşke noktası aşağıya doğru bir eğim gösterebiliyor. Özellikle yaşla beraber de biraz daha aşağıya doğru dönmeye başlıyor. Dolayısıyla badem göz ameliyatı gözün yan köşesini biraz daha yukarıya doğru ve daha kenara doğru konumlandırarak daha estetik, genç bir görünüm sağlıyor. Göz bu şekilde daha yukarda ve daha çekici hale geliyor.

 

Badem Göz Estetiği

 

 

Badem gözler, her kadının sahip olmak isteyeceği özelliklerden biridir. Hafifçe yukarı doğru çekik gözler, yüze çekici, estetik ve egzotik bir görünüm katar. Badem göz ameliyatının amacı, gözün dış köşesini yeniden şekillendirmek ve yükseltmektir. Bu işlem, irisin hemen altındaki (gözün renkli kısmı) ve alt göz kapağında çok az sklera (göz beyazı) gösteren veya hiç göstermeyen alt göz kapaklarını kaldırarak yapılır. Böylece bireyler gözlerini derinleştirebilir, daha büyük görünmelerini sağlayabilir ve özgüvenlerini artırabilirler.

 

Badem Göz Ameliyatına Kimler Uygun?

 

 

Badem göz estetiği daha çekici bir göz yapısına sahip olmak isteyen herkes için uygundur. Hastaların, göz bölgesinin uzmanlar tarafından değerlendirilmesi gerekir. Çünkü bazı insanların gözleri yukarı çekildiğinde eğer üst göz kapağı derisi fazla ise orada bir yığılmaya sebep olunabilir. Herkese yapılabilir ama gözün anatomisini incelemek gerekir. Göz kapaklarının düşmesinden, alt göz kapağının çekilmesinden yakınan yuvarlak gözlüler bu operasyonu düşünebilirler. Ameliyat simetrik bir görünüm sağlamayı hedeflediği için hastalar aynı zamanda yaşlanma karşıtı etki de kazanırlar. Badem Göz Estetiği 20'li yaşların sonlarından itibaren yapılabilir.

 

Badem Göz Estetiği İçin Prosedür Nedir?

 

 

Badem göz estetiği cerrahi bir işlemdir ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İki göz ameliyatının tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürer. Gözlerin dış ve üst köşelerinden küçük kesiler yapılır. Kesilen kesilerin içerisine medikal ipler yerleştirilerek göz kenarları yukarı doğru çekilir. Hasta sonrasında hayatına gayet rahatlıkla devam edebildiği bir işlemdir. Hastalar herhangi bir ağrı hissetmese de şişlik ve morluk için iyileşme süresi 7 ila 10 gün sürer. Başınızı dik tutmanız ve mümkün olduğunca dinlenmeniz önerilir. Ameliyat sonrası ilk hafta gözlerin ovulması ve el sürülmesi tavsiye edilmez.

 

Kalıcılığı Nedir?

 

Bu diğer işlemler gibi yani ameliyatsız işlemler gibi birkaç senelik işlemler gibi birkaç senelik ömrü olan bir şey değil. Kalıcı bir değişim yaratılıyor. Bu kalıcı değişim ilerleyen zamanlarda çok yukarıda kalmasa da yerine oturduğunda yine çekik kalmaya devam edecek. 

 

Badem Göz Ameliyatı ile Hangi Operasyonlar ile Kombine Edilebilir?

 

 

Tek başına tek işlemle yapılabilen bir uygulama olmasına rağmen daha iyi bir görüntü ve daha etkili bir sonuç için öncesinde bir botoks işlemiyle desteklenebilir. Arkasından da kaş üstü kaş kenarı dolgusu yapılabilir. Bu, kaş ve göz arasında daha kalkık daha geniş bir mesafe elde etmenizi sağlayacaktır. Hastanın kaşları düşükse, hastaya göz kapağı ve şakak germe ameliyatı yapılabilir. Genç ve çekici gözlere ulaşmak için kaş kaldırma, göz altı ışık dolgusu gibi operasyonlar da yüze genç bir görünüm kazandırır.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.