Güzellik Sırları

Bakımlı Görünen Saçlar İçin Saç Maskeleri


Kuru ve deforme olmuş saçlara sahipseniz ya da saçlarınızın çok daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız, sizler için yazdığımız bu içeriğe bir göz atabilirsiniz.

587cc40b3742-sac-png
Bakımlı Görünen Saçlar İçin Saç Maskeleri
Giriş14.02.2020 15:24

 

Kişisel bakım rutininize ekleyebileceğiniz pratik saç maskeleriyle saçlarınızı tekrar canlandırabilir ve dökülmelerini önleyebilirsiniz. Peki, doğal malzemeler kullanarak nasıl saç maskesi hazırlayabilirsiniz? Hangi maske, hangi saç problemi için kullanılır? Tüm bu meselenin cevabını merak ediyorsanız okumaya devam edin.

 

 

Yumurtalı Saç Maskesi

 

 

Yumurta maskesi, saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı uzamasını, daha parlak görünmesini sağlar. Ayrıca düzenli olarak uygulandığında saç dökülmesini de azaltır. Hazırlanışı ise oldukça basit: Bir kasenin içine 1 adet yumurtayı kırın. Üzerine 1 su bardağı süt, 2 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını ilave edin. Tüm malzemeleri güzel bir şekilde çırpın ve karışımı saçlarınıza uygulayın. Karışımın saçlarınıza daha iyi nüfuz etmesi için saçlarınızı bir havlu ya da tülbent yardımı ile örtün. Maskeyi 20 dakika boyunca saçınızda bekletin ve soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

 

 

Muzlu Saç Maskesi

 

 

Muz maskesi, saçınıza kaybettiği nemi geri kazandırır. Bu sayede saçınız, çok daha parlak ve yumuşak görünür. Ayrıca düzenli kullanımda kepek sorunlarını da azaltır. Muz maskesini hazırlamak için bir kasenin içine 2 adet kabuğu soyulmuş muz, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı balı ekleyin. Tüm malzemeleri güzel bir şekilde karıştırın. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizde karışımı saç diplerinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Maskeyi 10 dakika boyunca saçınızda bekletin ve ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

 

 

Yoğurtlu Saç Maskesi

 

 

Yoğurt maskesi, içerdiği B ve D vitaminleri sayesinde saçı besler ve nemlendirir. Düzenli kullanımda saçınızın dayanıklılığını arttırır ve kırılmaları önler. Karışım için bir kasenin içine 5 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı balı ekleyin. Tüm malzemeleri güzel bir şekilde karıştırın. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizde karışımı saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın. Maskeyi 15 dakika boyunca saçınızda bekletin ve soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

 

Avokadolu Saç Maskesi

 

 

Avokado maskesi, içerdiği Omega-3 yağ asitleri sayesinde saçınıza kaybettiği canlılığı geri kazandırır ve daha hızlı uzamasını sağlar. Ayrıca düzenli kullanımda elektriklenme ve kabarma sorunlarını önler. Hazırlanışı ise şöyle: Bir kasenin içine 1 küçük avokado, yarım su bardağı süt, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı badem yağını ekleyin. Tüm malzemeleri güzel bir şekilde karıştırın. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizde karışımı saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın. Maskeyi 15 dakika boyunca saçınızda bekletin ve soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

 

 

Yeşil Çaylı Saç Maskesi

 

 

Yeşil çay maskesi, iyi bir protein kaynağıdır. Düzenli kullanımda saç dökülmesini ve kepek problemini önler. Bir kasenin içine 1 yumurtanın sarısını ve 2 yemek kaşığı yeşil çayı ekleyin. Tüm malzemeleri kremsi bir doku haline gelinceye dek çırpın. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizde karışımı saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın. Maskeyi 20 dakika boyunca saçınızda bekletin ve soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada üç defa uygulayabilirsiniz.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.