Bağırganlı Plajı

Bağırganlı Plajı, Kandıra 'nın en güzel plajlarından bitanesidir. Bu plajın bulunduğu yer sit alanı olmasından dolayı etrafında yeterince alışveriş yerleri veya cafeler bulunmamaktadır.

HABERİ DİNLEMEK İÇİN DOKUNUN.
288119c517e5-11360576_3kesbmtxskv49drakatsbgfhlef5gtdqkjpeaahwjv4-1-jpg
Bağırganlı Plajı
Giriş20.11.2019 17:57

Bağırganlı Plajı, Kandıra 'nın en güzel plajlarından bitanesidir. Bu plajın bulunduğu yer sit alanı olmasından dolayı etrafında yeterince alışveriş yerleri veya cafeler bulunmamaktadır.

Bağırganlı Plajı, Kandıra 'nın en güzel plajlarından bitanesidir. Bu plajın bulunduğu yer sit alanı olmasından dolayı etrafında yeterince alışveriş yerleri veya cafeler bulunmamaktadır. Bulunan yerler oldukça azdır. Buna rağmen tercih edenler oldukça fazladır. Denizinin temizliği, kumsalı tercih sebebi olmayı sürdürmektedir. Bu plaja gelirken ihtiyaç malzemelrinizi yayınıza almanız yararınıza olacaktır. 

Plajın çevresinde genelde yazlıkçıların evleri veya yazlıkları mevcuttur. Doğal olarak plajı yazlıklılar fazlaca tercih etmektelerdir. Bağırganlı plajını mutlaka görülmesi gereken yerler listenize ekleyiniz.

Bağırganlı plajı halk plajı olduğu için giriş ücretsizdir. Plajı istediğiniz zaman istediğiniz saatlerde kullanabilirsiniz. Yaz sezonu en güzel sezonudur.Yaz sezonu, Haziran 1 de başlar ve Eylül 15 e kadar devam eder. Siz tercihinize göre daha erken veya daha geç de kalabilirsiniz.

Kandıra 'dan sonra ağva - bağırganlı istikameti üzerinden ortalama 27 Km yol yaparak ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile sadece belirli saatlerde mümkün olduğundan şahsi aracınızla gelmenizi tavsiye ederiz.

 Ağva-Kandıra yolu üzerinden Sofalı ayrımı ile 13 km sonra ulaşılan Bağırganlı’ya mutlaka gitmeli ve gezmelisiniz. Oraya giderken de emin olun orman içinden gideceğiniz için hoşça vakit geçireceksiniz.

Burası Kefken, Kerpe yada Kumcağız gibi popüler bir yer değil. Belki biraz daha içerilerde olması belki de imara açık olmaması mıdır nedir pek bilinen tercih edilen bir yer olamamış. Oysaki gidip görülünce şaşırılacak güzellikte. 

Koy şeklinde bir kumsala sahip. Koy çanağı andırıyor. Evler kumsalı ve denizi tepeden görüyor. O yüzden hemen hemen tüm evler denize hakim. Evler yapı olarak çok düzensiz. Zamanında buradaki insanların tarlalarına yaptıkları evler yolların düzensizliğine yol açmış.

Arabanızla evlerin arasında dolşırken birden yol bitiveriyor. Kocaeli Belediyesi şuan imara izin vermiyor o yüzden hiçbir yeni yapıya şuan için izin yok.  Kıyı boyunca yürüyüp denize girebilirsiniz.

Bağırganlı köyü sakinleri balıkçılıkla uğraşıyor. Tarımda ise fındık var.Köyün sahil şeridinde kahveler bulunuyor. Fakat iyi bir restaurant arıyorsanız pek mümkün değil. Ancak atıştırmalık birşeyler bulabileceğiniz birkaç büfe var.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum yazarak Kocaeligo Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeligo hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.