Güzellik Sırları

Badem Yağı ile Makyaj Temizleme


Cildinizi makyaj kalıntılarından arındırırken aynı zamanda besleyecek bir makyaj temizleyicisi kullanmaya ne dersiniz? Cevabınız evet mi? Öyleyse bunun için badem yağı kullanmanızı öneriyoruz. Artık hemen herkesin çok iyi bildiği bu harika yağ, sağladığı faydalar açısından hem cilt hem de saç için birçok avantaja sahiptir.

badem-yagi-ile-makyaj-temizleme-c2b52ae9-d626-4ca8-9492-24dda93cd22b
Badem Yağı ile Makyaj Temizleme
Giriş21.11.2019 17:37

 

Badem yağı, güneşin cilde verdiği hasarı ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olan muhteşem bir antioksidandır. Aslında bu sebeple birçok cilt bakım ürününün içeriğinde badem yağı bulunduğuna sıklıkla rastlamışsınızdır.

 

 

Makyaj temizleyici seçerken en çok dikkat ettiğimiz hususlardan en önemlisi, göz makyajımızı çok fazla uğraşmadan gözlerimize zarar vermeden kolayca çıkarabilecek güce sahip olmasıdır. Çünkü suya dayanıklı rimeller, eyelinerları düzgün bir şekilde çıkarmak aşırı çaba gerektirir. Makyajınızı çıkarırken bu kolaylığı size sağlayabilecek en etkili ürün badem yağı olabilir.

 

Piyasada bulunan diğer makyaj temizleyicilerinin zararlı içeriklerinin aksine, badem yağı organiktir ve cildinize zarar verebilecek herhangi bir kimyasal madde içermez.

 

Cildinize karşı oldukça naziktir ve elbette makyajınızı herhangi bir kalıntı bırakmadan kolayca temizler. Bu yağı kullandığınız zaman cildinizi çekiştirmeniz, makyajınızı çıkarabilmek için cildinize bastırmanıza gerek kalmaz. Çünkü bu tip sert davranışlar cildinize zarar görebilir.

 

Badem yağı, cildinizde yağlı ve ağır bir his bırakmaz. Sadece bir kaç damla badem yağı kullanmak cildinizde inanılmaz derecede etkileyici olacak ve yüzünüzdeki makyajı ve kiri gidermeye yardımcı olacaktır.

 

Kuru cildiniz veya hafif egzama, sedef hastalığı gibi deri rahatsızlığınız varsa badem yağı makyaj temizleyicisi olarak kullanmak iyi bir seçenek olabilir. Çünkü cildinizi yatıştırır ve kaşıntı, dökülme, çatlama gibi rahatsızlıklardan kurtulmanıza yardımcı olur.

 

Cildinizde daha önce hiç badem yağı kullanmadıysanız, yüzünüze uygulamadan önce bir yama testi yapın. Bileğinizin veya dirseğinizin içine az miktarda badem yağı sürerek bir yama testi yapabilirsiniz. Birkaç saat içinde kızarıklık, kaşıntı, yanma veya şişme belirtisi yoksa yağın cildinizde kullanılması büyük olasılıkla güvenlidir.

 

 

Badem Yağının Makyaj Temizleyici Olarak Kullanımı

 

 

Badem yağı ile makyaj temizlemek oldukça basittir.

 

Bir tutam pamuk üzerine bir kaç damla badem yağı damlattıktan sonra gözlere ve çevresine çok baskı uygulamadan göz makyajınızı çıkarabilirsiniz.

 

Ardından yine temiz bir pamuk üzerine bir kaç damla koyup, tüm yüz temizliğini de yapabilirsiniz.

 

Bu işlemlerin sonrasında gül suyu (veya isterseniz sade bir su) ile yüzünüzü silebilirsiniz.

 

Özellikle suya dayanıklı maskara kullanıyorsanız, göz çevrenizde biraz fazla yağ kullanmanız gerekebilir.

 

Badem yağının cilt üzerinde çok güzel etkileri olduğundan, makyajınızı çıkardıktan sonra aslında yıkamaya gerek yoktur.

 

Tüm bunların yanında satın aldığınız badem yağının saf-organik olduğundan emin olmalısınız. Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bitkisel doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız.

 

Tüm bunlarla birlikte yağların besleyici özelliği olduğunu unutmamak gerek. Bu sebeple tüm yüzü badem yağı ile silmek uzun vadede tüyleri de besleyebilir. Bu bilgiler ışında sadece göz makyajını temizlemek daha akıllıca olacaktır.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.