Güzellik Sırları

Bacak Boyunuzu Olduğundan Uzun Gösterecek Öneriler


Ne yazık ki, hepimizin kaderinde uzun bacaklara sahip olmak yok. Bu, minyon bedenlerimizi sevmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Neyse ki, moda bu sıkıntımızda imdadımıza yetişiyor.

bacak-boyunuzu-oldugundan-uzun-gosterecek-oneriler-cfc72c2d-47ae-4e05-9150-2c413d6ac219
Bacak Boyunuzu Olduğundan Uzun Gösterecek Öneriler
Giriş03.12.2019 16:42

 

 

Genetik olarak kutsanmamış olsanız da olmasanız da en azından bacaklarınızın gerçekte olduğundan daha uzun göründüğü algısını yaratabilirsiniz. Ve işte size yardımcı olacak bazı giyim püf noktaları.


 

Numara 1: Ten rengi ayakkabı giyin. Giydiğiniz ayakkabı stilinin bacaklarınızın uzamasında büyük bir etkiye sahip olması şaşırtıcı olmamalıdır. Cilt tonunuza uyan ayakkabılar bacağı görsel olarak uzatacaktır.

 

 

Numara 2: Ucu sivri burunlu botlar tercih edin. Kare ve yuvarlak burunlu ayakkabılarınızı paketleyin. Bu şekiller kısa bacaklar için hiçbir şey yapmaz, bu nedenle daha güzel bir kış stili için burnu uzun, sivri botlara sadık kalın.

 

 

Numara 3: Belinizi yukarı kaldırın. Yüksek belli etekler, pantolonlar veya şortlar, bacaklarınızın daha yüksek bir noktada başladığı yanılsamasını yaratacaktır. Bir gömleği yüksek belli bir etek veya pantolonun içine sokmak, bacaklarınızın gerçekte nerede başladığı konusunda (mümkün olan en iyi şekilde) biraz kafa karışıklığı yaratacaktır. Bu çok çok iyi bir şey ve özellikle daha uzun gövdesi ve daha kısa bacakları olan kadınlar için harika bir ipucudur.

 

 

Numara 5: Geniş paçalı pantolon giyin. Geniş paçalı pantolonların göz korkutucu görünebileceğini anlıyoruz, ancak onlara olan kokunuzu hemen aşmanızı öneririz. Paça uzunluğunun ayağınızın üst kısmını aşmamasını tavsiye ediyoruz ve her zaman topuklu ayakkabılarla kombinlediğinizden emin olun. 

 

 

Numara 6: Dikey çizgiler tercih edin. Yatay çizgilerin sizi geniş gösterdiği bilinmektedir. Uzun görünmek istiyorsanız, yatay çizgilerden kesinlikle kaçınmalısınız. Vücudunuzu keserler ve bacaklarınızın daha kısa ve geniş görünmesini sağlarlar. Dikey çizgiler, gözü yukarı ve aşağı bakmaya yönlendirir, bu da uzatma etkisi yaratır.

 

 

Numara 7: Her ne pahasına olursa olsun bilek kayışlarından kaçının. Elbette, süper tatlılar, ancak ayak bileği kayışları bacaklarınızı görsel olarak kesiyor ve en uzun bacakları bile kısaltma gücüne sahipler.

 

 

Numara 8: Dizüstü çizmeler giyin. Minyonsanız, yüksek çizmelerin yasak olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Yüksek bel kotları giydiğinizde aldığınız etkiyle hemen hemen aynı etkiye sahiptirler. Biraz topuklu diz üstü bot, daha uzun bir görsel çizgi oluşturarak size görsel açıdan harikalar yaratacaktır.

 

 

Numara 8: Ayakkabılarınızı ve pantolonunuzu eşleştirin. Kendinize bir iyilik yapın ve koyu kot pantalonlarınızı aynı renkteki (ya da yakın tonlardaki) botlarla eşleştirerek minimum çabayla maksimum etki elde edin. Renklerin bu stratejik kullanımı vücutta daha uzun, daha ince bir çizgi yaratacaktır.

 

 

Numara 9: Kısa ceketler tercih edin. Yüksek belli pantolon veya etek giydiğinizde, kısa bir ceket, gövdenizin daha kısa görünmesini sağlayarak bacaklarınızın da daha uzun görünmesini sağlar.

 

 

Numara 10: Bir renk seçin ve ona bağlı kalın. Uzun ince görünümlü bacakları istiyorsanız, monokrom stil mantranız olmalıdır. Tek bir renk giymek, kesintisiz bir çizgi oluşturur ve gözü yukarıdan aşağıya çekerek, uzun ve ince görünmenizi sağlar.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.