Trending

Astrolojide Gezegenlerin Yeri


Astrolojide Güneş gezegeninin çok önemli bir rolü vardır. Güneş gezegeni güneş sisteminin başı olduğu için, onu aynı zamanda tahmini astroloji bilimindeki en güçlü ve yetkili gezegen olarak görüyoruz. Genel olarak konuşursak, astrolojide Güneş gezegeni gücü, konumu ve otoriteyi ifade eder.

5f5c5ae94d1b-milky-way-moon-night-sky_36722-470-jpg
Astrolojide Gezegenlerin Yeri
Giriş14.07.2020 14:06

Güneş olmadan yeryüzündeki yaşam tamamen imkansızdır. İnsandan hayvanlara, ağaçlardan sürüngenlere kadar tüm canlılar Güneş'in gücüne bağımlı olmuştur. Güneş'in etkisi herkes için elle tutulur. Mevsimler, Güneş ve dünyanın hareketi nedeniyle gerçekleşir. Mevsimler, yeryüzündeki yaşamın hayatta kalmasında büyük rol oynar. Mevsimsel dönüşüm, mahsullerin ve tahılların hasat edilmesine yardımcı olur.

Tabii ki bunların astronomik anlamda gezegen olmadığını biliyoruz - Güneş aslında bir yıldız ve Ay da bir uydu - ama astrolojide hayati önem taşıyan gök cisimleridir. Ayrıca astrolojide Plüton da hala bir gezegendir. Gökbilimciler birkaç yıl önce onu sadece cüce bir gezegene indirgemiş olsalar da, astroloji diyarında hala tam teşekküllü bir gezegen - vekadar güçlü. Son büyük fark, Dünya'yı astrolojideki gezegenler listesinden çıkaracak olmamızdır - çünkü biz onun üzerinde yaşıyoruz ve astroloji, kozmosun Dünya merkezli bir görüntüsünü alıyor. Sonuç olarak, bu 10 büyük gezegen anlamına gelmesi demektir.

Astrolojide, gezegenlerin her biri farklı bir nitelikler ve özellikler kümesini temsil eder ve hayatımızın farklı bir bölümünü yönetir - her biri kendi benzersiz titreşimlerini ve direktiflerini beraberinde getirir. Gezegenleri, her biri farklı hedefleri, ilgi alanları ve işleri olan karakterler olarak düşünebilirsiniz. Herkes astrolojik doğum haritalarında aynı 10 büyük gezegene sahiptir , ancak bulundukları burçlara göre kendilerini tamamen farklı şekilde ifade ederler.
Gezegenler gökyüzünde hareket ederken farklı burçlardan geçerler ve enerjileri, hangi burçta olduklarına bağlı olarak farklı şekilde çalışır - bir tür fotoğrafın üzerine bir filtre koymak gibi.

Doğum gezegenlerinin nerede olduğunu bilmek istiyorsan , doğum haritanı kontrol etmen gerekecek ( doğum zamanını tam olarak biliyorsan çevrimiçi olarak seninkini çizebilir veya yardım için profesyonel bir astrologa danışabilirsin). Kişisel haritanızda gezegenlerin her birinin nerede yaşadığını öğrendikten sonra ( 12 astrolojik ev içerir), söz konusu evlerle örtüşen 12 burç işaretinin yanı sıra), enerjilerini nasıl ifade ettiğinizi, hayatınızın hangi bölümlerinde göründüklerini ve hatta veçheler olarak bilinen gezegenler arasındaki ilişkileri inceleyebileceksiniz. . Yani gezegenlerin kendileri hiçbir şeyin olmasına neden olmaz - daha çok nereye yerleştirildikleri ve haritanızın diğer bölümleriyle nasıl etkileşime girdikleri ile ilgilidir.
Galakside hızlı bir geziye çıkalım ve büyük oyuncuların her birini tanıyalım.

 

 

Güneş 

Gezegeni:Benlik; bilinçli zihin; yaratıcı enerji; yaşam amacı; ~ sizin ~ en gerçek ve en saf hali.

Doğal Yönetici: Aslan

Güneş, evrenimizin merkezidir ve astrolojide kendimizin merkezini temsil eder. Parlayan ve çevremizdeki dünyaya renk veren şey bu; etrafında döndüğümüz ve bize hayat veren yıldızdır. Bu, Güneş burçlarımızın astrolojimizin ve bizim kim olduğumuzun bu kadar ayrılmaz bir parçası olmasının bir parçası! Astrolog Lisa Stardust , Bustle'a "Güneş egomuzu, yapmak zorunda olduğumuz şeyi, yaşam gücümüzü temsil ediyor" dedi . Güneş, özümüzde kim olduğumuzun arkasındaki itici güçtür ve Güneş yerleşimlerini benimseyebilen insanların daha mutlu ve daha tatmin olmuş hissetme eğiliminde oldukları söylenir. Astrolojik haritalarımızda birçok etkimiz var, ancak Güneş belki de kişiliğimizin ve ruhumuzun en ayrılmaz parçası.

 

 

Ay 

Gezegen: Duygular; içgüdüler; dişil enerji; güvenlik; lise günlüğüne yazdığın tüm şiirler.

Doğal Yönetici: Yengeç

Nazik, duygu odaklı ay, zodyakın duyarlı, empatik, besleyici ve nostaljik anne figürüdür. Stardust, "Ay iç duygularımızı, içimizdeki ifade edemediğimiz kısımları temsil ediyor" diyor. "Aynı zamanda anne yanımızı, annemizi, anılarımızı ve hatta hangi yiyecekleri sevdiğimizi temsil ediyor." Ay, kendimizin gölgeli, daha savunmasız taraflarını - onlarla yakın ve güvende hissetmediğimiz sürece başkalarına gösteremeyebileceğimiz kısımları - ve ayrıca korunmuş, rahat ve duygusal olarak güvende hissetmemiz gereken şeyleri yönetir.

 

Merkür

Gezegen: İletişim; ifade; sebep; akıl; Aynı anda altı farklı tutarlı konuşmayı sürdürme becerisi

Doğal Yönetici : İkizler ve Başak

Muhtemelen bu gezegeni kötü şöhretli gerileme dönemleri için her şeyden daha çok biliyorsunuzdur, ama aslında, hayatınızdaki her şeyi altüst etmediğinde, bu zeki iletişim, zamanlama ve zeka ustası gerçekten harika. Astrolog Caitlin McGarry , Bustle'a "Merkür nasıl iletişim kurduğumuzu, bilgi ilettiğimizi ve seyahat ettiğimizi etkiliyor" diyor . Merkür tanrıların habercisi olarak bilinir, bu nedenle iletişimin, bilgi paylaşımının ve seyahatin onun sıkışması olduğu anlamlıdır. Bu gezegen bize kişisel iletişim tarzımızın yanı sıra bilgileri işleme ve zamanımızı ve programımızı yönetme şeklimiz hakkında çok şey anlatıyor.

 

Venüs 

Gezegeni: Aşk; romantik; güzellik; Zevk; kalpler ,çikolatalar, çiçekler.

Doğal Yönetici: Boğa ve Terazi

Ah, sevimli Venüs, her şeyin gezegeni çiçekli, şehvetli ve kalp çarpıntısı kadar lezzetli. Adını aşk tanrıçasının kendisinden alan Venüs, sevmeyi ve dünyanın estetik ve güzelliğine dalmayı sever . Venüs aynı zamanda parayla da ilişkilidir - özellikle de bize zevk ve neşe getiren şeylere anlamsızca harcadığımız para. Stardust, "Venüs daha az hayırseverdir ve aşk ilişkilerini, romantizmi, lüksü, kaliteli şarapları ve zengin yiyecekleri temsil eder" diyor. "Venüs aynı zamanda benlik saygısını ve parayı temsil eder." Venüs Gezegeni, gezegenlerin Sevgililer Günü'ne benziyor - çikolata, şarap, kırmızı gül yaprakları ve tatlı kokulu bir köpük banyosu ile dolu romantik bir akşam düşünün. Sevme şeklinle, değeri nasıl belirlediğinle ilgili.

 

 

Mars 

Gezegeni: Eylem; cinsel dürtü; saldırganlık; ham enerji; Sizi tetikleyen bir sonraki kişi üzerinde öfkenizi kaybetmek.

Doğal Yönetici: Koç

Adını savaş tanrısından alan vahşi ve ateşli Mars kararlı, yönlendirilmiş ve ham, dizginsiz, hayvansal enerjiyle dolu. McGarry, "Mars, nasıl savaştığımızı ve kendimizi savunmamızı temsil ediyor" diyor. Ek olarak, Mars bize hedeflerimizi nasıl takip ettiğimizi ve libidolarımız ve cinsel enerjilerimizle de ilişkili olduğunu gösteriyor. Sözde Kızıl Gezegen, kızgın yoğunluğu ve tutkusuyla kesinlikle adını hak ediyor. Ve "erkekler Mars'tan, kadınlar Venüs'ten" diye duymuş olabilirsiniz, değil mi? Eh, aslında hepsinden güzel bir denge var hem seksi romantizm Venus' bölgedir yüzden iken, Mars bizim daha hayvansı cinsel sürücü ve arzu hükmediyor. Venüs midemizdeki ve duygularımızdaki kelebeklerdir, Mars ise birincil, fiziksel içgüdüdür.

 

Jüpiter 

Gezegeni: iyi şanslar; bolluk; iyimserlik; genişleme; her şey güllük gülistanlık geliyor ve sonra bazıları.

Doğal Yönetici: Yay

Jüpiter, güneş sistemindeki en büyük gezegendir ve aynı zamanda grubun en büyük şansı, pozitifliği ve iyimserliğini de beraberinde getirir, muazzam varlığının yanı sıra büyüme, fırsat ve iyi hisler getirir. Stardust, "Daha iyisi olan Jüpiter, şansı, büyümeyi, seyahati, felsefeyi, eğitimi, öğretimi ve genişlemeyi temsil eder" diyor. Jüpiter ayrıca eğitim, yaşam deneyimleri ve maneviyat yoluyla ufkumuzu genişletmemize ve zihnimizi genişletmemize yardımcı olur. Bu, ne kadar yüce olursa olsun, hayallerimizin peşinden koşmamız için bize ilham veren gezegen.

 

Satürn 

Gezegen: Sınırlar; zor aşk; hayat dersleri; disiplin; hayatında yaptığın her şeyi iç karartıcı, kritik bir endişe içinde sorgulamak.

Doğal Yönetici: Oğlak

Ay kozmik annemizse, Satürn tamamen kozmik baba figürümüzdür. Bu gezegeni biraz aşırı katı, eski moda ve katı olan katı ebeveyn olarak düşünün - enerji biraz heyecan verici olabilir ve kesinlikle kısıtlayıcı ve zorlayıcı hissedebilir, ancak nihayetinde büyümenize ve öğrenmenize yardımcı olmak için orada. daha sorumlu ol. Stardust, "Satürn sınırları, sınırları, kısıtlamaları ve baba ile ilişkiyi temsil eden daha büyük zararlıdır" diyor. Kötü şöhretli Satürn dönüşü ile ilgili olarak Satürn'e aşina olabilirsiniz, yirmili yaşlarının sonlarında herkesin başına gelen (toplam varoluşsal çöküşün işaretidir). Satürn, sert aşk, sıkı çalışma ve zorlukların üstesinden gelmekle ilgilidir - ama unutmayın, bu bizim için sadece zor çünkü olabileceğimiz en olgun ve bilge versiyonu olmayı öğrenmemizi istiyor.

 

 

Uranüs 

Gezegeni: Özgünlük; uyanışlar; ilericilik; vahiyler; Kendi davulunuzun ritmine doğru ilerlerken ucube bayrağınızın dalgalanmasına izin verin.

Doğal Yönetici: Kova

Uranüs ile beklenmedik şeyleri bekleyin, çünkü bu gezegen tamamen normları sarsmak, geleneklere karşı gelmek ve statükoya meydan okumakla ilgili. İlerici, ileri görüşlü ve hiper yaratıcıdır, ancak aynı zamanda ani değişimlere ve değişikliklere de eğilimlidir - Uranüs ile, bundan sonra ne olacağını veya ne zaman olacağını asla bilemezsiniz. Stardust, "Uranüs, devrimler, teknolojik ve inovasyon yoluyla dünyayı küresel düzeyde salladığı için 'Büyük Uyanan' olarak görülüyor," diyor. Uranüs, nostalji uğruna geleneği umursamıyor - ne olursa olsun yenilikçi, taze ve benzersiz olmayı önemsiyor. Aslında, bu gezegen bazen şimşek çakmasına benzetiliyorani içgörüler ve ilhamlarla bizi şok etme şekli göz önüne alındığında. Uranüs, gezegenlerin en tahmin edilemez olanıdır, ancak yenilikçi ve türünün tek örneği olan enerji, hayatı ilginç kılan şeyin bir parçasıdır.

 

 

Neptün 

Gezegen: Sezgi; rüyalar; maneviyat; idealizm; psişik / derin üçüncü göz meditasyonu sırasında astral boşluğa süzülüyor.

Doğal Yönetici: Balık

Rüya gibi, diğer dünyadan Neptün, grubun en mistik ve ruhani olanıdır. Bu gezegenin anlamları, rüyalar ve sanatsal ifadenin yanı sıra psişik sezgi ve ruhsal uyumun temsilcisi olduğu kadar rengi mavi kadar derin. Stardust'un açıkladığı gibi, "Neptün rüyaları, illüzyonu ve fanteziyi temsil eder." Rüya gibi, boyutlar arası doğası göz önüne alındığında, aynı zamanda gerçeklikten biraz kopma eğilimi de vardır, bu nedenle Neptün aynı zamanda kaçış duygunuzla ve gerçekliğin sertliğiyle başa çıkmak için yapabileceğiniz şeylerle de konuşur. Ancak, bu gezegenin neden olabileceği kaçış eğilimlerine düşmekten kaçınabilirseniz, duyarlılığınızı, psişik güçlerinizi ve ruhsal derinliğinizi anlamanıza yardımcı olabilir.

 

 

Plüton 

Gezegen: Dönüşümler; yeraltı; bilinçaltı zihin; genel olarak yoğunluk.

Doğal Yönetici: Akrep

Plüton, 2006 yılında bilim adamları tarafından düzleminden mahrum bırakılmış olabilir - gerçekten de, özellikle yeraltı dünyasının hükümdarının adını taşıyan gezegene sert bir hareket . Fakat astrolojide Plüton olabildiğince gezegendir ve bu konuda çok yoğun ve bazen karanlıktır. McGarry, "Plüton dönüşüm enerjisini kapsar" diyor. Dönüşüm, açıkça pek çok zemini kapsayan bir kavramdır - ışığın ve karanlığın enerjisini, ölüm ve yeniden doğuşu, gündüzden geceye, sonları başlangıçlara kadar düşünün. Plüton, herhangi bir spektrumun en uç noktalarına hükmeder ve ayrıca yeraltındaki veya yüzeyin altında saklı olan her şeyi yönetir. Plüton, Dünya'dan en uzak gezegen olduğu için, etkileri genellikle kişisel seviyeden daha kolektif, toplumsal bir seviyede hissedilir.

 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.