Asar - Tanrılar Yurdu

-

Türk mitolojisi ve Dede Korkut'un aslında tek bir gerçekliği olduğunu biliyor muydunuz?

Karşımıza çıkan her mitolojik canlının ve Dede Korkut'un hikâyelerinde geçen her karakterin tek bir amaç için mücadele ettiği Orta Asya'nın öncesine uzanan Asar'da gerçekliğe tanıklık edin.

Korkut'un ilk hikâyesi olan Asar'da Tanrılar, İnsanlar, İyeler, Emegenler ve canavarların dünyasında kehanet gerçekleşmek üzere…

Kayrahan ve Ülgen'e karşı bitmek tükenmek bilmeyen nefretiyle yeniden Asar'da hükmetmek isteyen Erlen Han'ın planları gerçekleşmeye başlıyor. İnsanların ümidini kaybettiği anda onlara yol gösterilmesi için gelen Korkut, acaba Asar'ı Erlen Han'a karşı koruyabilecek mi? Asar'daki dokuz obanın kehanet karşısındaki mücadelesinin başladığı bu ilk seride Asar'daki binlerce yıllık yaşamı, insanların Tanrılar Yurdu'ndaki inanışlarını ve iç içe geçmiş hikâyelerini okuyun. Orta Asya öncesine uzanan, Ulu Kayın'ın insanlar için kurtuluş olacağı bu ilk hikâyede Korkut'un ve onun hikâyelerinde geçen karakterlerin gerçek dünyasına inecek ve binlerce yıl öncesine dayanan Asar'ın karmaşık yaşamında yepyeni bir Türk geçmişine uzanacaksınız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 242

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

İçeriği Oylayabilirsiniz

Yorumlar

Yorum yazarak Kocaeligo Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeligo hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.