Güzellik Sırları

Ameliyatsız Gençleşilebilir Mi?


Yaşlandıkça, yüz ve boyun yerçekimi ile sarkar ve aynı zamanda gençlik hacminin bir kısmını kaybederek söner. Görünümünüzden 5 yıl veya daha fazlasını silebilecek ameliyatsız yüz germe seçenekleri burada...

705ced387c1b-5f1034d35542820e780d8e65-jpg
Ameliyatsız Gençleşilebilir Mi?
Giriş17.07.2020 10:59

 

Ameliyatsız yüz gerdirme, yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve görünümünüzü gençleştirmek ve yenilemek için minimal, cerrahi olmayan prosedürlerin kullanılmasıdır. Tek bir işlem veya tedavi değil, birkaçının birleşimidir. Usta güzellik uzmanları, gençleşmiş bir görünüm oluşturmak için dermal dolgu maddeleri gibi cerrahi olmayan prosedürler kullanır.

 

Ameliyatsız Yüz Germenin Avantajları

 

Bu prosedürlerin göze çarpan özellikleri, cerrahi yüz germe işleminden farklı olarak büyük kesikler, genel anestezi veya bir gecede hastaneye yatış gerektirmemeleridir. Tedaviden hemen sonra hastalar günlük hayatlarına geri dönebilir.

 

Bazı önemli ameliyatsız yüz germe türleri aşağıda listelenmiştir:

 

Dermal Dolgu

 

 

Dermal dolgular, ameliyatsız yüz germe işlemlerinin temel taşıdır. Bu işlem yanaklar, şakaklar, dudaklar ve gözlerin altındaki hacmi anında geri kazandırır. Derinlikli çukur alanlar, karanlık gölgeler ortadan kaldırılarak cilde genç bir görünüm canlılık yaratılır. Nazolabial Kıvrımlar (genellikle 'gülümseme çizgileri' veya 'gülme çizgileri' olarak bilinir) veya yaşla birlikte ağız ve çene çevresinde görülen yaygın kırışıklıklara yerleştirilen dolgular, pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Dermal dolgu maddeleri, nem açısından zengin Hyaluronik Asit (HA) dahil olmak üzere çeşitli ürünlerden yapılır. Dolgunlaştırma ve yumuşatma özellikleri altı aydan tam bir yıla kadar sürer.

 

İple Yüz Germe

 

 

Diğer bir ameliyatsız yüz germe prosedürü de iple gerdirmedir. Burada doktor yüzün sorunlu bölgelerine doğal görünümlü bir kaldırma sağlamak için çok ince, emilebilir ipler yerleştirir. Sanki cilt hafifçe geri çekilmiş gibi görünür, bu da yüzü 'kaldırma' ve sıkılaştırma etkisiyle daha genç görünmesini sağlar. Genel anestezi almadan yalnızca 30 dakika gibi bir sürede lokal anestezi altında uygulanan, alerji riski olmayan bir uygulamadır. Alınan tedbirler dahilinde günlük hayata dönmenin bir sakıncası yoktur. Oluşabilecek kızarıklık, şişlik gibi belirtiler 2-3 gün içerisinde gerilemektedir.

 

Botoks

 

 

Cerrahi olmayan yüz germe operasyonlarının önemli bir parçası olan Botox, eşsiz kırışıklık azaltma özelliği sunar. Genellikle alın kırışıklıklarını, kaşlarını ve kaz ayaklarını düzeltmek için kullanılan Botox, her türlü dinamik kırışıklık üzerinde çalışır. Hedeflenen kası geçici olarak gevşeten Botox, tekrarlayan mimik çizgilerini düzeltir. Botoks anında kırışıklık giderimi sağlamasa da hastalar sonuçları bir ila iki hafta içinde görebilirler.

 

Lazer Tedavi

 

 

Lazer tedavisi ciltteki birçok sorunu hedef alır ve yüz kırışıklıklarının, yaşlılık lekelerinin, yara izlerinin, kan damarlarının ve lekelerin görünümünü azaltır. Bunların çoğu lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. İyileşme tamamen kullanılan lazerin türüne bağlıdır ve bir saatten birkaç güne kadar değişkenlik gösterebilir. Uygulanan işleme bağlı olarak zamanla kaybolan geçici kızarıklıkla sonuçlanır.   Lazer tedavisi uzun yıllardır mevcuttur ve uzmanlıkla uygulandığında yaşlanan cildin görünümünü iyileştirmek için güvenli ve etkilidir.

 

İğnesiz Tedaviler

 

 

Ameliyatsız yüz germe için basit bir yöntem, gelişmiş kimyasal peeling kullanmaktır. Günümüzün modern kimyasal peelingleri güvenilir, zararlı olmayan bir tekniktir, geniş gözenekleri küçültür ve cilt kalitesini iyileştirir. Dermabrazyon ve mikrodermabrazyon cildi yeniden yüzeye çıkarır ve pul pul dökerek kuru ve hasarlı dokuyu atar. Daha taze cilt yüzeye çıktıkça ince çizgiler, kırışıklıklar ve hiperpigmentasyon azalır. İlerleyen aylarda dokular daha sıkı ve daha gergin hale gelir.

 

Soğuk Lipoliz

 

 

Çene altındaki fazla yağın eritilmesi için uygulanan bir dondurma tekniğidir. Yağ dokularını diğer hücrelere zarar vermeden -8 dereceye kadar soğutarak bölgesel incelme yapan bir sistemdir. Prosedür bir ila üç seans gerektirir, ağrısızdır ve kesik gerektirmez.

 

Karboksiterapi

 

 

Karboksiterapi, selülit, çatlaklar ve koyu gözaltı halkalarını tedavi etmek ve iyileştirmek için kullanılan cerrahi olmayan bir tedavidir. Cilt altındaki yağ dokularına karbondioksit gazı enjekte edilerek uygulanır. Aynı zamanda kollajen onarımına ve yağ birikintilerinin yok edilmesine yardımcı olur. Karboksiterapi cilt elastikiyetini artırır, kan dolaşımı hızlandırır ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.


 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.