Güzellik Sırları

Alman Cilt Bakımının Mirası


Global cilt bakım trendlerinde liderleri düşündüğümüz zaman, güzellik dünyasında genellikle en eski cilt bakım geçmişine sahip olan ülke bildiğiniz gibi Almanyda’dır. Almanya, 1911'de piyasaya sürülen ve hızla dünya çapında bir star haline gelen dünyanın en eski güzellik kremlerinden biri olan Nivea Creme'nin de doğum yeridir.

004101eda100-alman-jpg
Alman Cilt Bakımının Mirası
Giriş25.06.2020 10:09

 

Güzellik endüstrisinde, cildimizde devrim yaratmayı vaat eden yeni trendlerle sürekli tanışıyoruz. K-beauty (veya Kore güzelliği) yüz maskeleri ve hızlı düzeltme çözümleriyle bize anında sonuçlar sunarken, J-beauty (Japon güzelliği) bize süreç alan yenilenmeyi ve daha fazla hasarı önlemek için SPF içeren ürünleri kullanmayı öğretiyor.  

 

Şimdi ise karşımıza kullanılan malzemelerin çoğunun doğal ve organik olduğu G-beauty (Alman güzelliği) çıkıyor. Basit, işlevsel ve temiz olmalarıyla tanınan Alman güzellik ürünleri, net çözümler ve bilimsel olarak desteklenen sonuçlarla belirli sorunları hedefliyorlar. Günümüzün G-Beauty trendi, gelişmiş yaşlanma karşıtı çözümlere vurgu yapar, doğal kaynaklı bileşenleri en son tıbbi araştırmalarla birleştirmede mükemmel bir işçiliğe sahiptir.

 

Doğal ve Etkili Formüller

 

 

Her şeyden önce G-Beauty, belirli cilt sorunlarını hedef alan etkili formülleriyle ünlüdür. Bu sadece lüks ürünler alıp kendinizi şımartmakla alakalı değildir, bunun yerine genel sağlığınıza odaklanır.
Kullanılan malzemelerin çoğu doğal ve organiktir. Formüllerin temiz ve saf kalmasını sağlamak için biyodinamik çiftliklerden (yapay gübre kullanmayan organik çiftlikler) temin edilirler.

 

Dünya genelinde cilt bakımında kullanılan 1000'den fazla maddenin Avrupa ve Almanya'da yasaklandığını biliyor muydunuz? Bu, G-beauty'in kimyasallara veya sentetiklere dayanmadığı, bunun yerine cildinize fayda sağladığı kanıtlanmış organik bileşenleri tercih ettiği anlamına geliyor.
Almanlar hayvanlar üzerinde test yapmayı yasakladılar, en yeni, en büyük bilimsel ve medikal kurumlara sahipler, uzun bir yasak içerik listeleri bulunuyor ve  bu sayede üretim mükemmelliği konusunda kapsamlı bir üne sahipler.

 

 

Bilimsel Bir Yaklaşım

 

Almanya'dan gelen çoğu şey gibi, G-beauty de sıkı mühendislik ve bilimsel araştırmalara dayanır. Doktorlar, bilim adamları ve profesörler tarafından çok sayıda G-güzellik markası kurulmuştur. Temel olarak, Alman ürünleri, ambalaj üzerinde söylediği şeyi yapan doğal ve verimli formülasyonlara sahiptir.

 

 

Barbara Sturm (aynı adı taşıyan kendi cilt bakım serisini kuran) gençleştirici, yaşlanmayı geciktiren cilt tedavilerinde tanınmış bir uzmandır ve Düsseldorf'ta kendi kliniği vardır.

 

Çiftlikten organik güzellik yaklaşımının bir diğer kurucu üyesi olan İsviçre-Alman markası Weleda, 1921 yılında Dr. Rudolf Steiner tarafından kendi tıbbi bitki bahçesine sahip bir ilaç laboratuvarı olarak kuruldu.

 

Augustinas Bader (aynı adı taşıyan cilt bakım serisini kuran), devrim niteliğindeki formüller oluşturmak için hücre yenilenmesine yönelik araştırmasını kullanan dünyanın önde gelen kök hücre bilimcisidir.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.