Güzellik Sırları

Adım Adım Kore Cilt Bakım Rutini


Kore cilt bakımı rutini, cildinizi nemli tutarak ve doğru şekilde doğru bileşenleri sağlayarak cildinizin sağlığını iyileştirmeye odaklanmıştır. Her şey cildinizin makyajsız bile harika görünmesini sağlamakla ilgilidir.

guzellikleri-ile-dunyaya-nam-salan-koreli-kizlarin-guzellik-sirlari-187750dc-65b5-4792-8b1f-99d926fc4de7
Adım Adım Kore Cilt Bakım Rutini
Giriş26.11.2019 16:40

 

Güzellik; zamana, yere ve koşullara göre değişiklik gösteren bir kavram. Aslında pek çok kişi güzellik kavramının göreceli olduğunu söylese de toplumların ortak güzellik anlayışları bir süre sonra kurallara dönüşüyor. Bu sebeple coğrafi değişikliklerle beraber özellikle kadınların da güzellik anlayışları değişiyor. Koreli kadınlar ise güzellik sırrı denildiğinde akla ilk gelenler oluyor…

 

Koreli kadınlar, porselen ciltleriyle tanınıyor. Peki, nedir bu ışıltılı ciltlerin sırrı? Güzellik konusunda kullandıkları ürünler doğal ve bitkisel oluyor. Ciltlerine değer verdikleri için, değer verdikleri cilt bakım ürünlerini kullanıyorlar. İşte Koreli kadınların güzellik sırları…

 

 

Yağ Bazlı Temizleyiciler

 

Kore'nin her cilde yaklaşımı naziktir. Bu kural temizlik için de farklı değildir. Çift fazlı temizleme yağları yalnızca cildinizdeki kirleri gidermeye yardımcı olmakla kalmaz, bunu çok nazikçe yaptığı için cildinizi tahriş etmemeye, hassaslaşmasını önlemeye yardımcı olurlar. Doğal cilt bariyerinin sert temizlenerek tehlikeye atılmadığına ve cildin korunmasına, dengeli kalmasına yardımcı olan iyi, faydalı yağlar da dahil olmak üzere tüm yağlardan sıyrılmadığına emin olurlar. 

 

Su Bazlı Temizleyiciler

 

Su bazlı bir temizleyici, yağ bazlı temizleyicilerin alamadığı kirleri temizlemeye yardımcı olur ve yağ bazlı bir temizleyiciden sonra su bazlı bir temizleyici kullanırsanız kalan kalıntıları da kolaylıkla temizleyebilirsiniz. İki temizleyicinin birleşimi cildi derinlemesine temizler. Akılda tutulması gereken önemli bir unsur, su bazlı temizleyicilerin biraz kurutma ve cildinizi doğal yağlardan sıyırma konusunda bir üne sahip olmasıdır. Önemli olan, cildinizin ihtiyaç duyduğu temizliği cilt bariyerini bozmadan yapmadan nazikçe yapan, nemlendirici, düşük pH'lı su bazlı temizleyici kullanmaktır.

 

Tonerler

 

Sıradan tonerlerden bahsetmiyoruz. Korelilerin cilt bakım rutinlerine özel formüle edilmiş tonerlerden bahsediyoruz. Daha yumuşak ve bildiğiniz gibi naziktirler. Sıkılaştırıcı, alkol yüklü değillerdir. Kuru cildi dengelemeye ve nemlendirmeye yöneliklerdir.

 

 

Esanslar


Esanslar, çok eski zamanlardan beri Kore güzellik rutininin önemli bir parçası olmuştur. Bir esansın temel amacı cildi hidrasyonla doldurmaktır. Esans yağlar cildinizi nemlendirerek bir zemin oluşturur, sonrasında yapacağınız cilt bakımında daha fazla verim almanızı sağlar.

 

Serumlar ve Ampuller


Serumlar yaşlanma karşıtı faydalar için en iyisidir. Koyu lekeler, hiperpigmentasyon, kuruluk, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi cilt sorunlarını azaltabilir. 

Ampüller esans ve serumlara benzer. Bununla birlikte, her iki ürünle karşılaştırıldığında ampuller daha yüksek konsantrasyonda aktif bileşen içerir. Ampuller genellikle damlalıklı bir cam şişede gelir.

 

Woman applying face cream Free Photo

Göz Kremi

 

Göz kremleri, göz çevresi için çeşitli sorunları hedefleyen, tipik olarak aktif bileşenler içermesi bakımından nemlendiricilerden biraz farklı olsa da, oynadıkları en önemli rol, hassas göz bölgesi için nemlendirme ve koruyucu etkisi sağlamaktır.

 

Eksfoliyatörler

 

İki tür eksfoliyatör vardır: fiziksel ve kimyasal. Fiziksel bir eksfoliye edici, cildin en üst katmanını soyan dokulu bir madde veya araçtır. Düzgün yapıldığında, fiziksel eksfoliye ediciler size anında sonuç verir - bebek kadar yumuşak, pürüzsüz bir cilt hemen hissedebilirsiniz.

 

Bununla birlikte, fiziksel eksfoliya ediciler, yalnızca cildin yüzey seviyesinde çalışır ve hassas cilt tipleri veya tahrişe eğilimli ciltler için tavsiye edilmezler.

 

Öte yandan kimyasal eksfoliyatörler, esas olarak asitlerden oluşur ve üç yaygın tür vardır: AHA'lar, BHA'lar ve PHA'lar. Basitçe söylemek gerekirse, kimyasal bir eksfoliyatör, ölü cilt hücrelerinizin atılmasına yardımcı olur ve cildinizdeki hücre yenilenmesini teşvik eder. Kimyasal bir eksfoliyatör sadece yüzey seviyesinde çalışmaz; aynı zamanda cildinizin daha alt katmanlarına nüfuz eder ve derinden bir temizlik sağlar.

 

 

Kağıt Maskeler

 

Bu maskeler, K-Beauty(Kore Güzelliği) takipçilerinin mutlak favorisidir. Yaprak maskeleri, temel aktif maddeler içeren serum ile doyurulur. Tüm cilt tipleri için uygundur. Cildinize derinlemesine nemlendirme sağlarlar ve ayrıca cilt gereksinimlerinize bağlı olarak yaşlanma karşıtı, akne önleyici, hidrasyon, kolajen artırıcı etkiler gibi özel faydalar sunarlar.

 

Güneş Kremi

 

Günün çoğunda içeride olsanız bile her zaman güneş kremi kullanmalısınız. Erken yaşlanmayı ve cilt kanserini önlemenin en kolay ve en etkili yoludur. 
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.