Trending

Aamir Khan Hakkında Bilinmeyen 10 Şey


Bollywood denince akla ilk gelen isimlerden biri Aamir Khan. Tüm dünyada ciddi bir hayran kitlesine sahip başarılı oyuncu hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

487dab9529f6-aamir-khan-1584152763-jpg
Aamir Khan Hakkında Bilinmeyen 10 Şey
Giriş28.05.2020 16:37

14 Mart 1965 Yılında Mumbai’de Doğdu 

 


Aslen Afgan olan Aamir Khan’ın soyu ise Hint özgürlük savaşçısı Abul Kalam Azad ailesinden gelmektedir. 

 

Daha Çocukken Oyunculuğa Başladı

 


İlk oyunculuk deneyimini 8 yaşındayken, 1963 yapımı Yaadon Ki Baarat filminde kazandı. İlk ciddi filmini ise 1984 yapımı Holi filminde kaptı. İlk başrolünü ise 1988 yapımı bir filmde kaptı. 

 

Teniste Çok Başarılıydı


 

Aamir Khan, okul günlerinde tenise oldukça ilgiliydi hatta okulunu eyalet düzeyindeki şampiyonalarda temsil etti. Ayrıca kendisi, ünlü bir tenisçi olan Roger Federer hayranıdır. 

 

Ödül Törenlerine Katılmıyor

Birçok ödüle layık görülen Aamir Khan ödül törenlerine katılmıyor. Ödüllerin hak ettiği kişilere dağıtılmadığı yönünde fikre sahip kendisi. Zamanında pek çok kez görmezden gelen usta oyuncuya şimdilerde ise ödül yağıyor. 

 

 

Balmumu Heykelinin Yapılması Teklif Edildi Fakat Reddetti

 

İngiltere’deki Madame Tussauds balmumu müzesi tarafından balmumu heykelinin yapılması teklif edildi ancak “Bu, benim için önemli bir şey değil. İnsanlar isterlerse filmlerimi izlerler zaten” diyerek bu teklifi geri çevirmiştir. 

 

Sigara Ve Alkolden Nefret Ediyor

 

 

Sigara ve alkolden nefret eden Khan, bunları kullanmıyor ancak yine de film gereği kullanması gerekirse kullanıyor. 

 

Sıkı Bir Star Wars Hayranı

 

Aktör Hollywood filmlerinden Stars Wars’u beğeniyor ayrıca Alfred Hitchcock filmlerine hayran kendisi. Oyunculardan ise Leonardo DiCaprio ve Daniel Day-Lewis aktörlerini beğeniyor. 

 

Lakabı ‘Bay Mükemmel’

 

 

Diğer Hint filmlerinin aksine tek seferde bir film çekmeyi ve senaryonun bitmesine özen gösterdiğinden mükemmeliyetçi biri olduğu söyleniyor. Bu yüzden de kendisine ‘Bay mükemmel’ deniyor.

 

Oynadığı Filmler İçin 28 Kilo Alıp 25 Kilo Verdi

 

Eşi Kiran Rao’nun söylediğine göre yetenekli oyuncunun beslenme alışkanlığı çok düzensiz.  Ya çok yiyor ya da neredeyse hiç yemiyormuş. Dangal filminde rol gereği 28 kilo alıp 98 kilo ağırlığa ulaştı. Sonrasında ise aynı filmdeki genç hali için 25 kilo vermiştir. 

 

2013 Yılında İse Aamir Khan, TIME Dergisi Tarafından Dünyanın En Etkili 100 İnsanı Arasında Gösterildi

 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.