Trending

12 Yıllık Esaret


12 yıllık esaret adlı filmimiz tam bir başyapıt bunu bizim söylememize gerek yok zaten ki aldığı ödüller bunu gösteriyor.Biz de bugün sizler için 12 yıllık esaret filmini araştırdık.İzleyecek bir film arıyor ama bulamıyorsanız 12 yıllık esareti öneriyor ve film hakkında bilgi almak için içeriğimize bir göz atmanızı öneriyoruz.

9b1266e2f2c4-adfadfdaf-jpg
12 Yıllık Esaret
Giriş18.02.2020 17:44


Filmi izledikten sonra birkaç gün etkisinden kurtulamayacaksınız bu sebeple ilk günlerde filmi önermeye bile fırsatınız olmayacak. Filmin görüntü yönetmeni o kadar iyi ki adeta olayın içerisinde siz varsınız havası yaratmış. Amerikan tarihini cesurca anlatması bakımdan göz doldurmakta, bu sebeple sosyopat beyazlar tarafından çabuk unutturulmak istenen bir film olacağına inanmaktayım.

Özellikle yaşanmış bir hikâyeden alınmış olması resmen ‘yok artık’ dedirtiyor. Tabi ki kölelik gibi ciddi bir meseleyi beyaz perdeye aktarmak zor olmalıydı bunun altından ancak Steve McQueen gibi bir yönetmen kalkabilirdi. Objektiflik ve dürüstlüğü salt bir biçimde yansıtmayı çok iyi başarmış. Etkileyici performansları, unutulmaz oyunculukları ve bol ödüller ile dolu olan bu filmi izlemediyseniz kesinlikle izleyin ve izlettirin.

 

 

Filmin Konusu

 

Solomon Northup kendisi kemanına adamış siyahi bir adamdır. Ailesiyle beraber yaşamakta olan ve ayr hür bir adamdır. Bir gün müziğini beğenen iki adam ona daha çok para kazanacağı vaadiyle kandırır. Birlikte Washington’a giderler. Fakat bu adamlar insan kaçakçısıdır ve Solomon’u satarlar. Özgürlük için vermiş olduğu mücadele bir anda sönmüş, kendini bile korumayacak bir adama dönüşmüştür. Solomon yeri geldikçe alay, işkence ve küçük düşürmenin en kötü hallerini tadacaktır. Fakat o pes etmeyecek ailesini ve özgür yaşamını geri alabilmek için mücadele edecektir. Peki bunları yapmadan önce kölelik damgasından nasıl kurtulacaktır?

 

 

Yönetmen: Steve McQueen

Oyuncular: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch

Ülke: ABD

Yapım Yılı: 2013

Gösterime giriş tarihi: 24 Ocak 2014 (Türkiye)

Bütçe: 20 milyon dolar

Ödüller: En İyi Film Oscar'ı, BAFTA En İyi

 


 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.